panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Elektrycy na placu budowy farmy fotowoltaicznej 3 MW w Przygrzu
Elektrycy na placu budowy farmy fotowoltaicznej 3 MW w Przygrzu Drukuj E-mail
Farma fotowoltaiczna na naszym terenie to nowo i to w dodatku na tak skal. Tym razem uczniowie klasy 2aT 4 oraz 2AT5 o specjalnoci technik elektryk, pod opiek  Romana Gaza poszli 27 maja 2021 roku na piesz wycieczk techniczn na plac budowy powstajcej farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 3 000 000 W. Farma posadowiona jest na gruncie na specjalnych konstrukcjach wsporczych na których zabudowane bdzie ok. 7000 paneli Jinko Solar (dwustronnych) o mocy 450 Wp kady, a inwertery Huawei bd przetwarzay prd stay na przemienny. Inwestycj realizuje firma z Wrocawia. Cay teren jest ju ogrodzony oraz uruchamiany jest system monitoringu. Przy tak duej inwestycji koszt samego ogrodzenia i monitoringu jest ju ogromny. Energia elektryczna wytworzona na farmie bdzie bezporednio przekazana do sieci SN. Nasi uczniowie jako przyszli Technicy Elektrycy chc i powinni przyswaja sobie wiedz z najnowszych technologii równie z zakresu Odnawialnych róde Energii.

Elektrycy na placu budowy farmy fotowoltaicznej 3 MW w Przygrzu  Elektrycy na placu budowy farmy fotowoltaicznej 3 MW w Przygrzu  Elektrycy na placu budowy farmy fotowoltaicznej 3 MW w Przygrzu

Oczywicie cao ogldalimy tylko z bezpiecznej odlegoci z za ogrodzenia gdy wstp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony. Okazuje si, e podczas takiej pieszej wycieczki mona bardzo duo dowiedzie si o sposobie wytwarzania i przesyu energii elektrycznej do naszych domów i nie tylko. Dziki takiej wycieczce atwiej bdzie przyswoi sobie wiedz teoretyczn oraz zbudowa w sobie waciwe wyobraenie o pracy elektryka.