panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Pozostae projekty arrow Europejski Dzie Jzykw w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Europejski Dzie Jzykw w Noworudzkiej Szkole Technicznej Drukuj E-mail
       28 wrzenia 2021 r. nauczyciele jzyka angielskiego i niemieckiego zorganizowali Europejski Dzie Jzyków – European Day of Languages. Celem tej inicjatywy jest zachcenie uczniów naszej szkoy do nauki jzyków obcych oraz propagowanie zalet rónorodnoci jzykowej. witowanie rozpoczlimy od porannej gimnastyki prowadzonej w jzyku angielskim i niemieckim, nauki jzyka woskiego oraz licznych ciekawostek jzykowych. Kolejnym punktem programu byy lekcje otwarte, na które zostali zaproszeni dyrekcja szkoy, nauczyciele oraz uczniowie. Zaproszeni gocie mieli okazj pozna fachowe sownictwo i przyjrze si zajciom praktycznym w naszych warsztatach szkolnych na lekcji jzyka zawodowego dla brany elektrycznej – prowadzcy p. Magorzata Kawak i p. Roman Gaz oraz lekcji jzyka zawodowego dla brany hotelarskiej – prowadzce p. Agnieszka Kozowska i p. Jolanta Chuchla. Na lekcji otwartej jzyka rosyjskiego, prowadzonej przez germanistk z zawodu - pani Renat Szostak - Chmielarz, uczniowie poznali cyrylic - alfabet rosyjski, zwroty suce przedstawianiu si. Lekcja zakoczya si wysuchaniem rosyjskiego hitu z roku 1987 Bielyje Rozy (Белые розы).