panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow NOWORUDZKA SZKOA TECHNICZNA PAMITA
NOWORUDZKA SZKOA TECHNICZNA PAMITA Drukuj E-mail
       W dniu 29 padziernika informatycy oraz elektrycy z klasy 4a technikum wraz z wychowawc panem Konradem Kawakiem udali si na miejski cmentarz do Nowej Rudy, by zatroszczy si o mogiy zmarych mieszkaców naszego grodu. Celem akcji, byo przede wszystkim odwiedzenie i uporzdkowanie grobów osób zasuonych i cenionych w lokalnej spoecznoci. Uczniowie najpierw odwiedzili mogi pukownika Józefa Sokola - uczestnika walk o m.in. Tobruk oraz Monte Cassino, gdzie od wychowawcy dowiedzieli si o historycznych dokonaniach noworudzkiego bohatera. Posprztali równie bezimienne i opuszczone groby, a wczeniej zorganizowali w klasie zbiórk kwiatów i zniczy, by groby te udekorowa. Podczas wizyty na cmentarzu udao si te odwiedzi miejsca, w których pochowani zostali nauczyciele Noworudzkiej Szkoy Technicznej. Majc równie na uwadze korzenie szkoy "Górniczej" nasi koledzy uporzdkowali pomnik powicony górnikom polegym 10 maja 1941, kiedy to doszo do silnego wyrzutu gazowo-skalnego w noworudzkiej kopalni. miec ponioso wtedy 187 górników, w tym dwóch jeców brytyjskich.

BO NAJWIKSZ MIOCI JEST PAMI 💪

BRAWO MY!