panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow SPOTKANIE Z POETAMI
SPOTKANIE Z POETAMI Drukuj E-mail
       Ju 17 razy spotykali si poeci z rónych krajów na midzynarodowym festiwalu poezji w Polanicy Zdroju. W trakcie tych spotka czytaj swoje utwory, organizuj konkursy poezji, wymieniaj si dowiadczeniami i rozmawiaj o literaturze. Uczestnikami tych wydarze s od kilku lat uczniowie Noworudzkiej szkoy Technicznej. 18 listopada 2021 gocilimy w naszej szkole uczestników XVIII festiwalu „Poeci bez granic”. Panowie Andrzej Dbkowski, Szymon Koprowski i Franciszek Haber odwiedzili nas ju kolejny raz. Spotkanie odbyo si w  naszej „wityni Dumania” , klimatycznej bibliotece szkolnej, a uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich. Spotkanie odbyo si w przyjaznej  atmosferze. Nasi gocie opowiadali modym ludziom o swojej pracy i yciu, czytali fragmenty utworów oraz odpowiadali na pytania. Modzie pytaa przede wszystkim o to , jak pogodzi wspóczesny pd do kariery i konsumpcjonizm z wraliwoci twórcz i poezj? Gdzie jest miejsce dla poezji w naszym yciu?