panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 9 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 8518624

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
WIZYTA W DRUKARNI Drukuj E-mail
Dnia 9 grudnia grupa grafików z klas trzecich i czwartych pod opiek nauczycieli przedmiotów zawodowych wybraa si na wycieczk zawodoznawcz do drukarni.
Drukarnia i Wydawnictwo Studio Edytor w Dzieroniowie jest nowoczenie wyposaonym zakadem produkcyjno -usugowym. Wykonuje prace w druku offsetowym i druku cyfrowym. Wszystko zaley od charakterystyki konkretnego zlecenia i sposobu wykorzystania gotowego wyrobu.

Drukarnia oferuje peny zakres usug poligraficznych:
• skanowanie,
• fotografia reklamowa,
• nawietlanie do formatu A1 - równie dla sitodruku,
• druk wielokolorowy na maszynach offsetowych do formatu A1,
• druk wielkoformatowy na maszynie cyfrowej solwentowej,
• druk wielokolorowy na maszynach do formatu B2,
• druk wielkoformatowy na maszynie solwentowej,
• nawietlanie CtP,
• introligatorni – oprawy ksikowe klejone, zszywane, kalendarze, linie zbierajco-zszywajce,
• wykrawanie,
• falcowanie,
• produkcj opakowa kartonowych,
• produkcj gazet, ksiek, czasopism, folderów, katalogów, kalendarzy, widokówek, wizytówek,
• druk firmowy.

Drukarnia posiada nowoczesne maszyny, lini do produkcji opakowa kartonowych i etykiet z efektem holograficznym. Drukuje plakaty na papierach w szerokim zakresie gramatur, we wszystkich najpopularniejszych formatach. Specjalizuje si w produkcji banerów reklamowych jedno - i dwustronnych, produkcji opakowa kartonowych z nadrukiem lub
zdjciem, opakowa lakierowanych matowo, z poyskiem, z lakierowaniem wybiórczym, czy
efektem holograficznym. Drukuje wszelkiego rodzaju akcydensy, kalendarze trójdzielne 12
-kartkowe, klasyczne i panoramiczne. Zwiedzanie drukarni rozpoczlimy od dziau przygotowalni. Graficy przedstawili nam swoje stanowiska pracy, podzielili si uwagami na temat swojej pracy, wymaga jakie niesie ze sob dzisiejsza poligrafia, a szczególnie praca grafika, który czuwa nad caym procesem poligraficznym przygotowujc projekt graficzny majc jednoczenie na uwadze proces drukowania i efekt finalny gotowego wyrobu poligraficznego. Obserwowalimy prac nowoczesnych ploterów, podziwialimy gotowe wydruki w profesjonalnych katalogach na rónych podoach drukowych. Przeledzilimy cykl produkcyjny drukowania na nowoczesnych w peni skomputeryzowanych maszynach do drukowania offsetowego, cyfrowego, lakierowania, grawerowania laserowego. Zobaczylimy finalny efekt wydrukowanych opakowa, kalendarzy, ksiek oprawianych maszynowo. Wycieczka bya ciekawym poczeniem teorii i praktyki. Zostalimy przyjci bardzo profesjonalnie i bya to naprawd interesujca lekcja poligrafii
w drukarni.

 


Nowoci
Popularne