panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Pozostae projekty arrow KURS BARMASKI
KURS BARMASKI Drukuj E-mail
       20 i 21 grudnia uczniowie III i IV klas technikum hotelarskiego, biorcy udzia w projekcie „Szkoy sukcesu zawodowego” uczestniczyli w dwudniowym kursie barmaskim, przeprowadzonym przez profesjonalist - barmana, pana Dariusza Owczarka. Poznali róne rodzaje alkoholi oraz ich wykorzystanie do przygotowywania drinków i koktajli alkoholowych, rodzaje szka i ich zastosowanie do podawania napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz najróniejszy sprzt barmaski stosowany za barem. Nauczyli si zasad przygotowywania receptur oraz sporzdzania rónych rodzajów koktajli, wykorzystujc najwaniejsze techniki – build, shake, stir, muddle, blend i throw. Samodzielnie przygotowywali wybrane przez prowadzcego drinki, stosujc si do jego wskazówek. Szkolenie byo bardzo ciekawe, prowadzone w wyjtkowej atmosferze. Pozwolio uczniom wywiczy najwaniejsze umiejtnoci, niezbdne w pracy barmana.