panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 19 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8585247

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
POŻEGNANIE MATURZYSTÓW Drukuj E-mail
       Już niespełna kilka dni pozostało uczniom klas czwartych technikum kształcących się w zawodach: informatyk, elektryk, hotelarz oraz grafik cyfrowy do najważniejszego jak do tej pory egzaminu w ich życiu – egzaminu dojrzałości popularnie zwanego maturą. Przez cztery lata pani Małgorzata Kałwak oraz pan Konrad Kałwak (dementujemy plotki – nie są małżeństwem ale są spokrewnieni :P) opiekowali się swoimi klasami pełniąc rolę wychowawców.
       29 kwietnia 2022 roku w sali gimnastycznej Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów szkoły. W tym dniu po raz ostatni maturzyści spotkali się w takim gronie. W pożegnaniu klas uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także całe grono pedagogiczne i niektórzy rodzice. Tradycyjnie jak co roku za całą uroczystość odpowiedzialni byli uczniowie klas trzecich wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – panią Martą Leśniak.
       Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy dla najlepszych absolwentów, które wręczyli pani dyrektor Brygida Gąsior oraz przedstawiciel SIMP - Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Wyróżnienia otrzymali również uczniowie, którzy w trakcie nauki godnie, i co należy podkreślić z sukcesami, reprezentowali barwy naszej szkoły w zawodach sportowych. Pod koniec uroczystości wszyscy absolwenci otrzymali drobny upominek, który był wykonywany przez ich młodszych kolegów w czasie lekcji z wychowawcami.
       Mocnym akcentem zakończyła się ta ceremonia, gdyż żegnając się już z maturzystami pani dyrektor zaprosiła do mikrofonu pewnego tajemniczego gościa w mundurze. Byliśmy pewni, że jest to przedstawiciel formacji mundurowych, który przemówi w imieniu WOT. Nic bardziej mylnego! Ów jegomość zaskoczył wszystkich gdyż poprosił do siebie jedną z naszych koleżanek, po czym przykląkł na prawe kolano i poprosił o rękę swoją wybrankę serca wręczając jej przy tym pierścionek zaręczynowy! Oczywiście całej tej sytuacji towarzyszyły owacje na stojąco, a niektórzy nie potrafili powstrzymać emocji i najnormalniej w świecie popłakali się… Tak to u Nas było!!! Z pewnością wielu (na czele z zakochaną parą) zapamięta tę chwilę na długo.
       „Nauka robi się naprawdę interesująca dopiero tam gdzie się kończy” tym cytatem Shimona Peresa pożegnaliśmy naszych uczniów i jak to zwykle bywa nie zabrakło przy tym łez wzruszenia. Teraz przed maturzystami przygotowania do ważnego egzaminu dojrzałości. Tegoroczne matury rozpoczną się 4 maja egzaminem z języka polskiego i potrwają praktycznie cały miesiąc. Wszystkim zdającym życzymy połamania piór!

B@sil

 


Nowości
Popularne