panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 28 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 8585140

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
Wycieczka na Lazurowe Wybrzee Drukuj E-mail
       Pobyty modziey na Lazurowym Wybrzeu to wyjtkowa wycieczka w naszej ofercie wyjazdów szkolnych. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemi wirusa COVID-19 grupa 45 osób wraz z opiekunami wyruszya 19 kwietnia w kierunku Portu Grimaud. Jedn z najwikszych zalet naszych wycieczek szkolnych na Lazurowe Wybrzee jest miejsce naszego noclegu. Uczniowie pi w domkach kempingowych kilkanacie metrów od ródziemnomorskiej play, wród palm i szumu morza. Na terenie kempingu maj do dyspozycji boisko sportowe, basen z podgrzewan wod oraz dwa markety.
       Program naszego pobytu na kampingu by bardzo rónorodny. Gównym celem naszego wyjazdu byo poznanie regionu, rodowiska przyrodniczego, dziejów tradycji i zabytków. Dziki naszej profesjonalnej przewodniczce mielimy okazj szczegóowo  pozna histori, kultur i tradycj Lazurowego Wybrzea. Podczas 7- dniowego pobytu zwiedzilimy Saint Tropez, jeden z najdroszych kurortów oraz jedyny, który zachowa charakter dawnej wioski rybackiej, Port Grimaud nazywany Wenecj Lazurowego Wybrzea oraz redniowieczne miasteczko Grimaud z widokiem na zatok Saint Tropez i pobliskie winnice. W kolejnych dniach nasi uczniowie wybrali si do Kanionu Verdon, który jest jednym z najpikniejszych miejsc przyrodniczych we Francji. Na miejscu mogli popywa na rowerkach wodnych na jeziorze  Lac de Sainte-Croix.
       Na koniec naszego pobytu czekaa na nas caodniowa wycieczka do Ksistwa Monako. Podczas tej wycieczki poznalimy symbole Lazurowego Wybrzea: Cannes – wiatow stolic kina z Alej Gwiazd i Paacem Festiwalowym, Nice – z najpikniejsz nadmorsk Promenad Anglików cignc si wzdu zatoki Anioów oraz kwintesencj luksusu Monako. W Monako zwiedzilimy Wzgórze Zamkowe, Monaco Ville, Katedr Saint Nicolas, gdzie znajduje si grób ksinej Grace oraz spacerowalimy ogrodami a do Muzeum Oceanograficznego. Po siedmiu dniach pobytu na kempingu Les Prairies de la Mer wrócilimy bogaci w wiedz, zrelaksowani i opaleni do domu i codziennych obowizków szkolnych.


 


Nowoci
Popularne