panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Biblioteka arrow Aktualnoci arrow Konstytucja 3 maja 1791 roku
Konstytucja 3 maja 1791 roku Drukuj E-mail
       Z okazji 231 rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA, w bibliotece Noworudzkiej Szkoy Technicznej, przygotowano wystaw, której gównym celem jest promowanie i popularyzacja Dziedzictwa Narodowego i ukazanie znaczenia tradycji niepodlegociowej.
       Konstytucja 3 Maja jest jednym z najwaniejszych dokumentów historycznych.
W tym roku, do przygotowania wystawy wykorzystano obraz (znaleziony w zakamarkach biblioteki szkolnej). Obraz, prawdopodobnie namalowa ucze dawnej Szkoy Górniczej, wzorujc si na dziele Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku.
       Dekoracj uzupeniaj wydawnictwa na temat twórców, genezy oraz znaczenia Konstytucji 3 Maja.