panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 18 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 8681154

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
Uprawnienia elektryczne SEP E1 dla elektrykw zdobyte !!! Drukuj E-mail
       W dniach od 20 do 25 kwietnia 2022 roku podobnie jak w latach ubiegych , 20 uczniów z klas  Technikum Elektrycznego Noworudzkiej Szkoy Technicznej pod opiek Pani Ewy Lenarczyk, Pana  Tomasza Kuczaja oraz Romana Gaz, uczestniczyli w szkoleniu elektrycznym SEP E1 w ramach projektu pod nazw „Razem dla ksztacenia w powiecie kodzkim”,  organizowanym przez orodek szkoleniowy Krezus z Kodzka, a wspófinansowany ze rodków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnolskiego. Po odbytym  32 godzinnym szkoleniu teoretycznym jak i praktycznym uczniowie przystpili do pastwowego Egzaminu Kwalifikacyjnego „E” uprawniajcego do zajmowania si eksploatacj urzdze, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku obsugi i eksploatacji. W tym roku szkolenie i egzamin odbyy  si w naszej szkole.  Egzamin wszyscy uczniowie zdali i uzyskali uprawnienia pozwalajce na podjcie pracy zawodowej przy obsudze i eksploatacji urzdze elektrycznych o napiciu do 1 kV. Zdobyty dokument jest niezbdny dla kadego elektryka i uprawnia do zajmowania si eksploatacj urzdze, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji do 1 kV . Uprawnienia te s wane 5 lat po czym wymagaj powtórnego egzaminu, gdy w tej dziedzinie postp techniczny jest tak szybki, e wymagane jest cige uzupenianie i aktualizowanie wiedzy technicznej.

 
Nowoci
Popularne