panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Uczniowie NST na safari & w Czechach
Uczniowie NST na safari & w Czechach Drukuj E-mail
       Grupa 25 uczniów z klas: 1aB, 2aB, 3bB i 2aT5, wraz z opiekunami, Pani Renat Szostak-Chmielarz i Pani Ann Grochowsk,  wybraa si  15  czerwca 2022r. na jednodniow wycieczk do  ZOO Safari Dvr Králové nad Labem w Czechach.
       Nasz pobyt zaczlimy od spaceru po terenie klasycznego zoo. Ta cz zoo ma charakter tematyczny, poniewa zamieszkuj j niemal wycznie zwierzta wywodzce si z Afryki. Duy entuzjazm wzbudziy w nas  potne ssaki – sonie, nosoroce i hipopotamy, a take lemury, papugi, flamingi, dzioboroce oraz strusie. Podziwialimy take  mapy,  goryle, szympansy i orangutany, a take we.
Nastpnie wsiedlimy na pokad  specjalnego auta terenowego, którym przemierzalimy tras „afrykask” i Lwie Safari. Byo to niezapomniane przeycie.  Moglimy atwo  dostrzec yrafy, zebry, strusie oraz najróniejsze gatunki antylop, które przebiegay przed autem bd stay na drodze. Na terenie Lwiego Safari zobaczylimy osiem lwów berberyjskich, które ,na nasze szczcie, byy najedzone i  rozleniwione. Przewodnik w Safari Bus opowiada bardzo ciekawie o mijanych zwierztach, niestety po czesku, Rozumielimy niewiele : doprava, nalevo, samec, enský, nebezpený.
       Zmczeni, ale zadowoleni posililimy si smaonym serem z frytkami, zakupilimy maskotki i ponym popoudniem wrócilimy do domu. Wycieczka ta bya dla nas nagrod i relaksem po trudach caego roku szkolnego 2021/2022

Renata Szostak – Chmielarz
Anna Grochowska