panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow NARODOWE CZYTANIE W NST
NARODOWE CZYTANIE W NST Drukuj E-mail
       16 wrzenia 2022 r. tradycyjnie nasza szkoa wzia udzia w NARODOWYM CZYTANIU. Prezydent RP wybra w tym roku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Rok 2022 ogoszono rokiem romantyzmu polskiego – uzasadniajc, e romantyzm jest „istot polskoci i fundamentem nowoczesnej tosamoci naszego narodu”.
       W jedenastej edycji Narodowego Czytania uczestniczyli:  Pani dyrektor Brygida Gsior, uczniowie oraz nauczyciele Renata Kowalska i Beata Skibiska. Romantyczno, Powrót taty, witezianka, Rkawiczka, Lilije od wielu lat cz pokolenia Polaków. Uczniowie wzili udzia w konkursie „ycie i twórczo Adama Mickiewicza”.

I miejsce zaj - Krzysztof Mikusiak z klasy 3AT5
II miejsce – Bartomiej Mikiewicz z klasy 4AT5
III miejsce – Justyna Bizo z klasy 4AT5

       Zwycizców nagrodzono dyplomami i drobnymi upominkami a wszystkim uczestnikom wrczono podzikowania. Zwieczeniem spotkania, jak zawsze, by sodki poczstunek.