panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 24 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9079581

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Elektrycy z wycieczką do ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kłodzku Drukuj E-mail
       W dniu 23 września 2022 roku uczniowie klasy 3AT5, a 30 września 2022 uczniowie klasy 4AT4 o specjalności Technik Elektryk pod opieką  Romana Głaza , Pani Ewy Lenarczyk i Tomasza Kuczaja odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. ABB jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Wzbogacając produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych o rozwiązania cyfrowe, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach. Zakład ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kłodzku  specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia.

       Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Był też czas na słodki poczęstunek i przerwę kawową. Zwiedzaliśmy część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną oraz magazyn wyrobów gotowych. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Zachęcano naszych uczniów do podjęcia staży zawodowych w ABB oraz przedstawiono możliwości rozwoju i awansu w firmie ze względu na ogólnoświatowe rozmieszczenie zakładów ABB na wszystkich kontynentach. Warto zaznaczyć, że pracownikami firmy ABB w Kłodzku są także mieszkańcy Nowej Rudy których spotkaliśmy na linii produkcyjnej.


 
Nowości
Popularne