panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Elektrycy z wycieczk do ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kodzku
Elektrycy z wycieczk do ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kodzku Drukuj E-mail
       W dniu 23 wrzenia 2022 roku uczniowie klasy 3AT5, a 30 wrzenia 2022 uczniowie klasy 4AT4 o specjalnoci Technik Elektryk pod opiek  Romana Gaza , Pani Ewy Lenarczyk i Tomasza Kuczaja odwiedzili firm z brany elektro-energetycznej ABB która przeja w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kodzka. ABB jest wiodc globaln firm technologiczn, która stymuluje transformacj gospodarek i spoeczestw, budujc ich przyszo w sposób wydajny i zrównowaony. Wzbogacajc produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napdowych o rozwizania cyfrowe, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywnoci. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach. Zakad ABB INDUSTRIAL SOLUTIONS w Kodzku  specjalizuje si w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, czeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napicia.

       Na pocztku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostalimy przeszkoleni z zasad BHP obowizujcymi na terenie zakadu. By te czas na sodki poczstunek i przerw kawow. Zwiedzalimy cz produkcyjn gdzie przeledzilimy cay cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów wcznie z kontrol jakoci oraz testami wytrzymaociowymi jakim poddawane s wszystkie wyroby opuszczajce lini produkcyjn oraz magazyn wyrobów gotowych. Wyjazd ten wzbogaci wiedz teoretyczn uczniów o aspekt praktyczny. Zachcano naszych uczniów do podjcia stay zawodowych w ABB oraz przedstawiono moliwoci rozwoju i awansu w firmie ze wzgldu na ogólnowiatowe rozmieszczenie zakadów ABB na wszystkich kontynentach. Warto zaznaczy, e pracownikami firmy ABB w Kodzku s take mieszkacy Nowej Rudy których spotkalimy na linii produkcyjnej.