panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 9 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9179994

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA Z KOLEJNYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI Drukuj E-mail
       12 lutego w Rzeszowie, Kacper Kuczaj,  uczeń II a Technikum Pojazdów Samochodowych Noworudzkiej Szkoły Technicznej zdobył III miejsce podczas konkursu pchnięcia kulą wśród juniorów młodszych Halowych Mistrzostw Polski. W historii noworudzkiego sportu to już 5 medal w tej olimpijskiej konkurencji zdobyty przez uczniów szkoły przy ulicy Górniczej. Każdy z medali ma swoją historię ale wszystkie wywodzą się ze sportowej tożsamości szkoły. Lekkoatletyczna tożsamość po części zapisana jest  na szkolnej tablicy rekordów, której wyniki przeplatają pokolenia uczniów oraz pracę nauczycieli i trenerów, którzy zazwyczaj z samej pasji pracowali na te sukcesy. Dzisiaj często rekordy te są niezauważane i pomijane, określane jako niemożliwe do poprawienia. Tyle tylko, że tak było zawsze, każdy z tych wyników jest rezultatem wytrwałej ciężkiej pracy szeregu osób oraz budowania wiary, że przyniesie ona oczekiwane wyniki. Wyniki wymierne, bo zawsze możliwe do odniesienia w kolejnym pokoleniu uczniów.
       Medal Kacpra jest zakorzeniony w historii szkoły, bo to tutaj zrodziła się i przez lata rozwijała myśl nawiązywania rywalizacji na najwyższym poziomie w tej konkurencji sportowej. Myśl odważna, bo zawsze związana z brakiem potrzebnego zaplecza sportowego i wsparcia z zewnątrz. Medal Kacpra jest więc sukcesem szkoły, wartością wzbudzania zainteresowań uczniów oraz pielęgnowania sukcesów kolejnych pokoleń. W pchnięciu kulą istotna jest pewność siebie, wiara we własne umiejętności. To cechy oparte o wspólne wartości i doświadczenia naszego otoczenia i umiejętność ich przekazywania. Dzisiaj możemy cieszyć się z sukcesu Kacpra, trzecie miejsce to bardzo duży sukces. Każdy medal Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce to bardzo duży sukces. Medal w konkurencji technicznej w sytuacji, w której nie ma gdzie podtrzymywać tę technikę, w szczególności. Z pewnością ma znaczenie, że Kacper jest uczniem Noworudzkiej Szkoły Technicznej, tej rzutowej na pewno!
       Przed nami sezon letni, o wiele bardziej korzystny – bo można trenować na stadionie. W sezonie letnim posiadanie rzutni na hali nie ma już decydującego znaczenia, dlatego liczymy na kolejne sukcesy naszego reprezentanta. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie uczeń naszej szkoły był w Jerozolimie na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce oraz w Bańskiej Bystrzycy podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.  Za reprezentowanie Polski, Kacper został wyróżniony przez Burmistrza Nowej Rudy podczas tegorocznego Spotkania Noworocznego. W 2022 roku, wraz  z bratem Kamilem,  reprezentował nasze miasto nominowaniem do nagrody „Róży Kłodzkiej” w kategorii sport. Jest to z pewnością część naszej szkolnej tożsamości. Tożsamości na którą wszyscy mamy wpływ poprzez codzienną naukę, podnoszenie indywidualnych umiejętności, rozwijanie zainteresowań czy też reprezentowaniem klasy i szkoły na każdym szczeblu rywalizacji. Warto o tym pamiętać!


 
Nowości
Popularne