panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Biblioteka arrow NPRCz
NPRCz Drukuj E-mail
Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie uzyskała dofinansowanie  w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021- 2025.

Dotacja zostanie przeznaczona na:

  • zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym książek o historii Polski XX w., oraz lektur szkolnych, w tym książek opublikowanych drukiem lub na innym nośniku (w tym książek obrazkowych, mówionych i elektronicznych), które są dostępne na rynku księgarskim, niezależnie od tego, czy jest to pierwsze wydanie, czy wznowienie książki;
  • zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych
  • realizację działań promujących czytelnictwo

        26 maja 2023 r. w Bibliotece Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie uczniowie z klasy 1B i 2B TH wzięli udział w konkursie literackim „Piszę do Ciebie Mamo”. Celem konkursu było pielęgnowanie uczuć do osoby nam najbliższej – MAMY. Praca miała mieć formę listu, który niestety zanika. Treść listu była dowolna, a adresatem była mama. Ważnym elementem pracy była dbałość o poprawność językową oraz ortograficzną tekstu.Wręczenie nagród książkowych zwycięzcy i wyróżnionym w konkursie nastąpi 23 czerwca na apelu szkolnym z okazji zakończenia roku szkolnego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.


 


Miło nam poinformować, że Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie w roku szkolnym 2023/2024 realizuje działania w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021- 2025

       W ramach wyżej wymienionego programu i otrzymanego dofinansowania zgodnie z wytycznymi określonymi w zadaniach projektu

  • zakupiono książki będące nowościami wydawniczymi, książki historyczne oraz lektury i audiobooki  
  • zakupiono nowe elementy wyposażenia biblioteki
  • oraz część środków przeznaczono na realizację działań promujących czytelnictwo.
        Biblioteka szkolna Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wzbogaciła się o wiele nowości wydawniczych a zakup elementów wyposażenia biblioteki przyczynił się do tego, że biblioteka wraz z czytelnią stała się miejscem atrakcyjnym i  szczególnym. Miejscem, w którym uczniowie i nauczyciele chętnie spędzają swój wolny czas.


 

       Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym organizowanym pod patronatem Księgarni Tuliszków.

       Zgodnie z regulaminem konkursu w bibliotece szkolnej NST został zorganizowany  Kiermasz Książek. Książki wyeksponowano w czytelni NST. Zbliżające się Święta przyczyniły się do sporego zainteresowania i możliwości  zakupu książek na prezenty pod choinkę. A było z czego wybierać. Zorganizowano również TYDZIEŃ Co_Dziennego Czytania.
Przez pięć dni, każdego dnia na długiej przerwie grupa uczennic z klasy trzeciej aktywnie brała udział we wspólnym czytaniu. Z przeprowadzonej akcji czytelniczej przygotowano fotorelację, którą właśnie prezentujemy.
Dodatkowo uzupełniono „Czytelniczy Co_Dziennik” i zostanie on przesłany na adres Księgarni.


 


EDUKACYJNO-CZYTELNICZY - PATRON MOJEJ SZKOŁY - „STANISŁAW STASZIC ZNANY I NIEZNANY”

       26 kwietnia podczas szkolnej uroczystości pożegnania maturzystów, podsumowany został projekt edukacyjno - czytelniczy „Stanisław Staszic znany i nieznany” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wręczono dyplomy i nagrody książkowe uczniom, których prace literackie, plastyczne oraz graficzne zostały wyróżnione.