Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Sport arrow Bez odpoczynku
Bez odpoczynku Drukuj E-mail
        5 października na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się zawody drużynowe jesiennego rzutu ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach startowało łącznie 57 reprezentacji szkół z całego województwa dolnośląskiego, w tym dwie naszej szkoły.
        Reprezentacja chłopców ZSP ukończyła zawody na drugim miejscu z bardzo dobrym wynikiem punktowym i ciągle podnosi poprzeczkę dla swoich następców.

Drużyna naszej szkoły odniosła kolejny wielki sukces

Jesienne zawody to początek rywalizacji, finał zawodów odbędzie się w końcówce kwietnia. Zostaje więc siedem miesięcy wytężonej pracy, bo wszystkim zależy na obronie drugiego miejsca i być może powtórzeniu tegorocznego sukcesu, jakim był awans do finału ogólnopolskiego.
Należy jednak pamiętać, że drugie miejsce w województwie w lekkoatletyce to ogromny sukces i bardzo trudno będzie tą pozycję utrzymać.
        Sukces ten ponownie wypracowała kilkuosobowa grupa uczniów. Najlepszy wynik osiągnął Karol Sikora, który zwyciężył w biegu na dystansie 400m (w każdej konkurencji startowało blisko 90 osób, w tym uczniowie szkoły sportowej). Karol powtórzył wynik z zeszłego roku, kiedy również wygrał ten prestiżowy bieg.
Na słowa uznania zasłużyli również sprinterzy rywalizujący na dystansie 100m. Paweł Rozumkiewicz wywalczył czwarte miejsce, a Paweł Kraus piąte. Szkoda, bo warto byłoby stanąć na podium. Na podium nie zabrakło natomiast miejsca dla naszego kulomiota, Szymon Leśniak był trzeci. Czwarte miejsce w pchnięciu kulą zajął Krzysztof Bator.
Na szczególne słowa uznania zasłużyła sztafeta 4x100m, która w nieco zmienionym składzie pobiegła najszybciej w historii szkoły (43,92 sec), co tym razem wystarczyło na drugie miejsce.
Pozostali uczniowie wystartowali na swoim poziomie, walcząc o każdy punkt.

Jedenaste miejsce w gronie 28 szkół przypadło naszym dziewczynom. Może wynik punktowy nie jest bardzo wysoki, ale drużyna składała się głównie z uczennic pierwszych klas. Nie można również zapominać o ogromnych brakach sprzętowych – dziewczyny startowały w trampkach na mokrym tartanie.
        Podsumowując, kolejny raz młodzież naszej szkoły wystartowała w bardzo prestiżowych zawodach wojewódzkich, odnosząc wspaniały sukces. Kolejny raz osiągamy to przy minimalnych nakładach i pogarszającym się stanie bazy sportowej szkoły.