panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 8 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 9180016

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
NAUKA POPRZEZ ZABAW Drukuj E-mail
      W dniu 16 padziernika przypada  Europejski Dzie Przywracania Czynnoci Serca. wito to obchodzimy od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego podstawowym celem jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystpio nage zatrzymania akcji serca.
      W tym dniu w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyy sie zawody biego i umiejtnoci RKO na fantomie  Little Anne posiadajcym funkcj, któr mona aktywowa w aplikacji QCPR. Pozwala ona uczniom przetestowa swoje umiejtnoci w wycigu wirtualnych karetek poruszanych za pomoc ucin klatki piersiowej fantoma jako pomiar QCPR. Zmagania poprzedzi wykad o potrzebie podejmowania resystytacji kreniowo- odechowej, oraz prezentacja prawidowo wykonywanych ucini klatki piersiowej. Nastpnie uczniowie przystpili do rywalizacji.
      W zawodach zwycizy zespó klasy 1 aT5 w sadzie Igor Komirski, Jakub Jendrzok, Maksymilian Konopka, Dominik Bulanda, drugie miejsce przypado klasie 5aT5, a na najniszym stopniu podium uplasowaa sie klasa 4aT5. Nagrody w postaci sodyczy wrczya Pani Brygida Gsior Dyrektor NST.
      Reakcja w sytuacji nagego zdarzenia jest naszym obowizkiem, jednak powinna by równie zwykym odruchem. Wci jednak wiele ludzi boi si udziela pierwszej pomocy lub nie zna zasad jej udzielania. Pamitajmy, e na nauk nigdy nie jest za póno, a nasze rce mog uratowa komu ycie! Przypominanie jak prawidowo pomaga jest niezwykle wane, my zrobilimy to poprzez zabaw w postaci rywalizacji i taka forma na pewno sie sprawdza, a zwycizc zosta kady uczestnik który podj sie zmaga.
      Za przeprowadzenie zawodów odpowiedzialni byli Konrad Kawak, Rafa Polak i Przemysaw Achrem, nauczyciele, ratownicy, którzy ukoczyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.


 

Nowoci
Popularne