panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 38 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9539443

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Wizyta studyjna dla uczniów NST w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie Drukuj E-mail
        Po raz kolejny PANS w Nysie ugościła w swoich progach naszych uczniów. Nasze uczennice miały okazje uczestniczyć w dwóch wykładach: z dietetyki oraz kosmetologii.
       Pierwszy typ zajęć miał formę warsztatową, a dotyczył znaczenia wody dla organizmu.  Hotelarki mogły zmierzyć, na specjalnej wadze, własną tkankę tłuszczową, poziom wody i inne parametry ciała. Zajęcia były bardzo pouczające i ciekawe. Przeprowadzała je p. dr inż. Marzena Zołoteńka Synowiec. Po zajęciach oprowadziła nas po pracowniach i pokazała jakie jest wyposażenie oraz co można w nich ćwiczyć.
        Kolejne zajęcia to był wykład. Na zajęciach p. mgr Agnieszka Stasieńko-Tłuczek opowiadała nam o wpływie palenia papierosów na skórę. Mówiła o tym, że stres zwiększa ryzyko występowania dolegliwości skóry i może być skutkiem łysienia androgenowego, które ma miejsce nawet po 3 miesiącach po zaistnieniu silnego stresu oraz o wielu innych ciekawych aspektach pracy kosmetyczki. Nasza wykładowczyni była jednocześnie czynną kosmetyczką i podzieliła się z nami opowieściami z „gabinetu”.
       Uzyskaliśmy mnóstwo pożytecznych informacji. Chętnie będziemy uczestniczyć w podobnych prelekcjach i warsztatach.

A.Ł.


 

Nowości
Popularne