panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

57 dni 18 godzin 23 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Święto Edukacji Narodowej
Święto Edukacji Narodowej Drukuj E-mail
       16.10.2006  w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadginazjalnych o godzinie 12.30 odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Akademię przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Dorotą Pudełko.
       Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie poproszono o zabranie głosu dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych pana Bogdana Kosteckiego. Kolejna atrakcja apelu to występ  pary tanecznej Zespołu Pieśni i Tańca w składzie: Natalia Makarońska uczennica klasy I a LP oraz Kamil Piotrowski uczeń klasy II b LP.
Przewodnicząca szkoły Daria Krakus uczennica klasy III a LP skierowała do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły słowa następującej treści:
„DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ TO NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTO, TO DZIEŃ W KTÓRYM W SPOSÓB SZCZEGÓLNY, MY UCZNIOWIE OKAZUJEMY WDZIĘCZNOŚĆ NASZYM PEDAGOGOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY. DLATEGO TEŻ CHCIAŁABYM W IMIENIU SWOIM I CAŁEJ SPOŁECZNOSCI UCZNIOWSKIEJ ZŁOŻYĆ NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA, PODZIĘKOWAĆ ZA POŚWIĘCENIE I TRUD WKŁADANY W NASZE WYCHOWANIE, ZA WIARĘ W NAS, CIERPLIWOŚĆ, SERDECZNOŚĆ WYROZUMIAŁOŚĆ OKAZYWANĄ NAM NA CO DZIEŃ”
Do życzeń dołączono piosenkę (Poezja Jana Pawła II) „STRUMIEŃ” wykonaną przez Joannę Smusz uczennicę klasy I d T4. Następnie odbyła się recytacja wiersza, którą wykonały uczennice: Paulina Husar i Monika Ciućko z klasy II b LP oraz Magdalena Styrczula z klasy II a T4. Kolejnym punktem programu było rozdanie  kwiatów  dyrektorom szkoły, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Następnie ogłoszono wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Przewodnicząca szkoły Daria Krakus uczennica klasy III a LP przekazała władzę swojej następczyni Paulinie Husar uczennicy klasy II b LP.

Wyprowadzono sztandar szkoły.

W drugiej  części uroczystości odbyła się prezentacja klas pierwszych, która należy już do tradycji naszej szkoły. Klasy pierwsze wraz z wychowawcami przygotowują krótkie prezentacje po czym występują przed całą społecznością uczniowską.


I ZSZ MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH WYCHOWAWACA PANI BEATA SEMENOWICZ
I a LP ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ WYCHOWAWCA PAN DANIEL JABŁOŃSKI

I b LP SOCJALNY WYCHOWAWCA PANI BOGUMIŁA SZOSTAK

I a T4 TECHNIK TELEINFORMATYK WYCHOWAWCA PANI EWA KAWULAK

I b T4 TECHNIK MECHANIK WYCHOWAWCA PANI BEATA LEGIEĆ

I c T4 TECHNIK HOTELARSTWA WYCHOWAWCA PANI JOWITA PROSZEK

I d T4 TECHNIK HOTELARSTWA WYCHOWAWCA PANI BEATA SKIBIŃSKA


Prezentacja klas pierwszych była ostatnim punktem programu przygotowanego na obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Paulina Husar podziękowała dyrektorom, nauczycielom oraz uczniom za przybycie i poprosiła o rozejście się na lekcje.

Oto kilka fotek:

Dzień nauczyciela Dzień nauczyciela Dzień nauczyciela
Dzień nauczyciela
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Dorotą Pudełko dziękuje klasom, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości:
I b T4- wychowawca pani Beata Legieć
I d T4- wychowawca pani Beata Skibińska
II a T4- wychowawca pan Ryszard Bracławski
III c T4- wychowawca pani Joanna Szymkowiak
III d T4- wychowawca pani Patrycja Siwek
IV a T4- wychowawca pani Wiesława Radzik
IV d T4- wychowawca pani Małgorzata Noga
I a LP- wychowawca pan Daniel Jabłoński
I b LP- wychowawca pani Bogumiła Szostak
II a LP- wychowawca pani Małgorzata Nowak
II b LP- wychowawca pan Mariusz Litwiński
II c LP- wychowawca pani Jolanta Swergoń
III a LP- wychowawca pani Barbara Stępień
III c LP- wychowawca pani Marta Augustynowska
III e LP- wychowawca pani Iwona Szęśniak