panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 33 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 9539427

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
Tak niedawno emy si spotkali, a ju poegnania nadszed czas& Drukuj E-mail
       W poniedziaek, 10 czerwca 2024r. odbya si ostatnia wycieczka uczniów klasy 3aBSI. Wraz z wychowawczyni Pani Renat Szostak-Chmielarz  klasa udaa  si  do Kopalni Wgla, bliskiego ssiada naszej szkoy.  Okazuje si, e zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie”, niektórzy uczniowie byli w kopalni po raz pierwszy. Pani Kinga, przewodniczka,  bardzo ciekawie opowiadaa o historii górnictwa,  metodach  pozyskania wgla kamiennego, o pracy i yciu codziennym w kopalni wgla.  W trakcie zwiedzania szybu „Lech” co kilka chwil sycha byo gony krzyk  Pani Renaty i naszych koleanek. A to za spraw „ducha kopalni”, który czai si w  rónych zakamarkach. Przed wyjciem do kopalni nasza wychowawczyni i Komendant Hufca OHP, Pani Anna Grochowska,  zorganizoway  poczstunek w klasie, w trakcie którego wspominalimy nasz pobyt w NST. Wzilimy take udzia w zabawie. Na kartce przyklejonej do pleców kolegów i koleanek, mielimy napisa co miego na ich temat lub to, co  nam si z nimi kojarzy.  Okazuje si, e kady z nas zapamita co innego, co wiadczy o tym, e przeylimy w szkole bardzo ciekawe i szalecze chwile.


 

Nowoci
Popularne