panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

19 dni 7 godzin 58 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Sport arrow Sportowe podsumowanie I semestru
Sportowe podsumowanie I semestru Drukuj E-mail
powrót do domu, i do treningu

1.09.2007 WROCŁAW -  udział reprezentacji szkoły zrzeszonej w sekcji lekkoatletycznej Uczniowskiego Klubu Sportowego „GWAREK” w mitingu lekkoatletycznym „Sport i Zdrowie” – inauguracja roku szkolnego 2007/2008.
 

doskonalenie startu niskiego - Iwona Krześniak, Joanna Trybus i Paulina Mituś


09.09.2007 WROCŁAW - udział reprezentacji szkoły zrzeszonej w sekcji lekkoatletycznej Uczniowskiego Klubu Sportowego „GWAREK” w mitingu lekkoatletycznym – kwalifikacji Ligii Juniorów DOLNY ŚLĄSK

wakacje na stadionie nie były stracone
ciągłe doskonalenie własnych umiejętności

24.09.2007 SZKOŁA   -  Mistrzostwa I klas noworudzkich  Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkoatletyce. Tradycyjna  szkolna impreza mająca na celu popularyzację lekkoatletyki oraz uzupełnienie składu reprezentacji. W zawodach brało udział blisko 100 uczniów rywalizując w 5 konkurencjach. W tym roku mistrzostwa wpisane zostały w program „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów miasta Nowa Ruda.”
    
bieg na dystansie 1500m
bieg na dystansie 1500m

finał biegu na 100m
finał biegu na 100m

Puchar Dyrektora ZSP dla Ani Toczek za zwycięstwo w biegu na 800m
   Puchar Dyrektora ZSP dla Ani Toczek za zwycięstwo w biegu na 800m

dekoracja po biegu na 400m
dekoracja po biegu na 400m

na podium  na podium

04.10.2007  WROCŁAW – rzut jesienny Finału Dolnośląskiego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Jesteśmy od lat jedyną szkołą powiatu kłodzkiego, która organizacyjnie i szkoleniowo podejmuje rywalizację w tych zawodach. W zawodach biorą udział reprezentacje szkół złożone z 15 uczniów w kategorii dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa należą do najbardziej punktowanych zawodów wg regulaminu Szkolnego Związku Sportowego.
W województwie dolnośląskim walka toczy się o miejsce II i dalsze, praktycznie niemożliwe jest pokonanie ZS 22 z Wrocławia – najlepszej w Polsce reprezentacji lekkoatletycznej.
Nasze reprezentacje zajęły: dziewczyny XI miejsce (łącznie 26 reprezentacji), chłopcy V miejsce (łącznie 27 szkolnych reprezentacji).


Skład reprezentacji: Joanna Trybus, Iwona Krześniak, Paulina Mituś, Martyna Gąsior, Izabela Lubas, Anna Toczek, Aleksandra Meller, Justyna Socha, Iwona Stroczyńska, Marzena Kostrzewska, Katarzyna Wiśniewska, Paweł Kraus, Łukasz Marusiak, Mariusz Korkuć, Damian Schmidt, Mateusz Sarara, Adam Mądraszek, Szymon Leśniak, Krzysztof Bator, Dawid Dolaciński, Aleks Guzara.

 Indywidualnie III miejsce na 100m zajął Paweł Kraus, II miejsce w pchnięciu kulą Szymon Leśniak i największa niespodzianka – sztafeta 4x100m dziewcząt III miejsce.
  
 sport
   
Szymon Leśniak kolejny raz na podium
Szymon Leśniak kolejny raz na podium

05.10.2007 WAŁBRZYCH – Finał Dolnośląski Rowerów Górskich. Zawody rozegrane przy bardzo złej pogodzie, naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Pulik, Krzysztof Opławski, Tadeusz Janeczko, Adam Buczakowski, Dawid Kamiński, Mateja, Marzena Kostrzewska, Małgorzata Jaworska.
 Drużyna dziewcząt zajęła 8 pozycję, chłopcy 14. Wysiłek reprezentacji widać na zdjęciach

 sport  sport

sport  sport
   

08.10.2007 Bystrzyca Kłodzka – Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w Biegach Przełajowych. Zdecydowane zwycięstwo męskiej reprezentacji naszej szkoły, w zawodach nie brała udziału drużyna dziewcząt ze względu na duże zaangażowanie i zmęczenie w zawodach we Wrocławiu i Wałbrzychu.
Drużyna chłopców niestety nie pojechała na finał dolnośląski do Olszyny i tym samym straciliśmy ogromną szansę punktową w rywalizacji sportowej szkół naszego województwa. Reprezentacja szkoły w Bystrzycy Kłodzkiej: Damian Stachowski, Mateusz Sarara, Adam Mądraszek, Damian Schmidt, Mariusz Korkuć, Tomasz Dobrzyński, Daniel Wereta, Łukasz Marusiak, Paweł Kraus, Dawid Jacek, Marcin Grządziel.


10.10 – 16.10.2007 SZKOŁA – eliminacje Mistrzostw ZSP w Piłce Nożnej. Do turnieju zgłosiły się 22 drużyny klasowe. W wyniku rozegranych spotkań wyłonionych zostało 8 drużyn, które rozegrały turniej półfinałowy.
W grupie I spotkały się klasy: 1TT, 2ALP, 2TP, 2AT, w grupie II: 3TP, 4AT, 2BT,4BT.
Spotkania były rozgrywane systemem „każdy z każdym.” Do finału, który przeprowadzony będzie w hali miejskiej w Nowej Rudzie – Słupcu awansowały po dwie najlepsze drużyny z grupy. Są to klasy: 2ALP, 2AT, 3TP, 4AT.


22.10 – 25.10. 2007 SZKOŁA – Klasowy Turniej Piłki Ręcznej. Zawody mające na celu propagowanie tej dyscypliny sportu oraz wyłonienie reprezentacji szkoły na mistrzostwa miasta i powiatu. Mecze turnieju odbywały się po piątej godzinie lekcyjnej od poniedziałku do czwartku na sali przy ulicy Stara Droga. Do rozgrywek zgłosiły się reprezentacje  siedmioosobowe 16 klas naszej szkoły – łącznie 112 uczniów.
Zawody wygrała klasa IIa T4 zwyciężając w finale reprezentację klasy IVa T4. Trzecie miejsce zajęła klasa IIIa Tm4.
Za trzy pierwsze miejsca uczniowie otrzymali nagrody.

30.10.2007 KŁODZKO – Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego  w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze miasto reprezentowała drużyna ZSP w składzie: Aleksandra Meller, Monika Sapieja, Izabela Lubas, Urszula Barańska, Agnieszka Groń, Agata Wolak, Magda Stasiak, Katarzyna Jabłońska. Dziewczyny zajęły czwarte miejsce w zawodach.


31.10.2007 BYSTRZYCA KŁODZKA - Mistrzostwa Powiatu   w Piłce Ręcznej Chłopców. Męska drużyna również zakończyła zawody na miejscu czwartym, niestety zawody zakończyły się bardzo pechowo dla Rafała Lisa, który z bardzo poważną kontuzją został przewieziony do szpitala w Polanicy.
Skład reprezentacji: Rafał Kopczyński (kapitan, wyróżniający się zawodnik turnieju – 12 zdobytych goli), Rafał Lis, Szymon Leśniak, Kamil Banach, Łukasz Wołkiewicz, Przemysław Dobosz, Krzysztof Mika, Ernest Polak, Dawid Wład, Kamil Borek, Daniel Ścigacz, Bartosz Słoninka, Andrzej Proch, Paweł Trybulec, Marcin Cichoń.


06.12.2007 BASEN CTS – Turniej Pływacki zorganizowany dla uczniów naszej szkoły. Zawody realizowane przez UKS „GWAREK” w ramach miejskiego programu „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów miasta Nowa Ruda.”
Turniej składał się z trzech konkurencji: mecze piłki wodnej, sztafety 6 x 25m stylem dowolnym oraz sztafety z „holowaniem pływaka” 6 x 25m.
O zwycięstwie decydowała suma punktów ze wszystkich konkurencji – zwyciężyła klasa 2ALP.

07.12.2007 SZKOŁA – Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.
Zawody miały na celu wyłonienie reprezentacji naszej szkoły na zawody powiatowe, niestety  do rywalizacji nie zgłosiły się dziewczyny. W wyniku rywalizacji wyłoniono kandydatów do reprezentacji chłopców: Kamil Matląg, Warchał, Brodacki, Damian Schmidt.

10.12.2007 BASEN CTS – Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu. W zawodach organizowanych przez naszą szkołę, reprezentowała nas drużyna dziewcząt i chłopców.

11.12.2007 HALA SPORTOWA SŁUPIEC – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. Nową Rudę reprezentowała drużyna ZSP w składzie: Wojciech Janik, Ernest Polak, Kamil Borek, Sylwester Kowalczyk, Łukasz Będkowski, Kamil Banach, Przemysław Dobosz, Mariusz Dec.
Wymienieni uczniowie zajęli II miejsce w zawodach, tym samym dostarczając szkole najwyższą w tym roku szkolnym ilość punktów w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

14.12.2007 KŁODZKO – Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym.
Męska reprezentacja naszej szkoły, w składzie Matląg, Warchał, zajęła III miejsce.

20.12.2007 SZKOŁA – Klasowy Turniej Piłki Siatkowej.
Piłka siatkowa cieszy się w naszej szkole dużą popularnością, stąd bardzo duża ilość zgłoszonych do rozgrywek reprezentacji. Trwające równolegle do zawodów próby „Jasełek” nieco zweryfikowały  klasowe składy, ale i tak trzeba było przeprowadzać wstępne mecze kwalifikujące do Turnieju (zgłosiło się 12 klas).
Po eliminacjach rozgrywane były mecze w dwóch grupach. Zawody wygrała klasa 4AT przed 4T.

11.01.2008 SZKOŁA -  Mistrzostwa Nowej Rudy w Koszykówce Chłopców.
Mistrzem naszego miasta została reprezentacja ZSP, zdecydowanie wygrywając mecz z Liceum. Reprezentacja szkoły: Krzysztof Alasiewicz, Aleks Guzara, Piotr Drozdel, Rafał Kopczyński, Łukasz Wołkiewicz, Damian Schmidt, Konrad Baczyński, Kamil Hrehoruk, Dawid Urczyński, Krzysztof Mika.

reprezentazja ZSP po wygranym meczu z Liceum  
reprezentazja ZSP po wygranym meczu z Liceum
rzuca Aleks Guzara
rzuca Aleks Guzara

14.01.2008 KŁODZKO – Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt.
Drużyna naszej szkoły zajęła IV miejsce. Skład: Karolina Jurkiewicz, Ania Toczek, Sandra Wojnar, Martyna Gąsior, Ewelina Gąsior, Żaneta Ścigacz, Dominika Skiba.

15.01.2008 KŁODZKO – Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców.
Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.