panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy arrow MALEFACTOR W WARSZAWIE
MALEFACTOR W WARSZAWIE Drukuj E-mail
Dnia 5 kwietnia 2008 roku o godzinie 15:00 w Warszawie rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych eFFKa 2008. Grupa filmowa Malefactor składająca się z uczniów klasy 4TP Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, zgłosiła trzy filmy: „Przedwiośnie: Szklane Domy”, „Hyper Babki” i „3-ch Muszkieterów Szermierka jak FiX”. Na festiwalu wyświetlono 21 filmów.

MALEFACTOR  MALEFACTOR 

     Konkurs odbył się w LXX LO im. A. Kamińskiego w Warszawie. Festiwal dzielił się na trzy bloki filmowe, w przerwie między nimi  Jury miało tajną naradę. W skład Jury wchodzili: Małgorzata Wosiek (przewodnicząca Jury), Łukasz Stajkowski, Piotr Wawrzyniak, Andrzej Bukowiecki i Dariusz Myrcha. Podczas gdy Jury podejmowało ostateczną decyzję, można było obejrzeć występy dwóch zespołów rockowych (Zygota i Pojazd). Po koncercie ogłoszono wyniki festiwalu.

  MALEFACTOR  MALEFACTOR

     Film „Przedwiośnie: Szklane Domy” otrzymał I Wyróżnienie za realizację i oryginalność. Dyplom i nagrody odebraliśmy z rąk przewodniczącej Jury pani Małgorzaty Wosiek.

Oto lista zwycięzców:
miejsce I
"Drzewo" (reż. Michał Mróz)
miejsce II
"Powtór" (reż. Wiktor Zakrzewski)
miejce III
"Trojanie" (reż. Piotr Struczyk)
I wyróżnienie
„Przedwiośnie - Szklane Domy” (reż. Piotr Zelke, Piotr Obrochta)
II wyróżnienie
"Klop" (reż. Marcin Stankiewicz, Jakub Leszczyński)
III wyróżnienie
"Warszawa To Nasz Dom" (reż. Zuzanna Baworowska)

MALEFACTOR  MALEFACTOR  MALEFACTOR

     Nagrodzony film został zrealizowany na potrzeby lekcji języka polskiego dotyczącej charakterystyki Cezarego Baryki. Jest to ekranizacja książki Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie: Szklane Domy". Film przedstawia losy Cezarego Baryki od młodości, poprzez rewolucję w Rosji, wojnę, śmierć rodziców i wyjazd do Polski.

     Pomysł na nakręcenie tego filmu dał Piotr Obrochta. Następnie po przeczytaniu książki Piotr Zelke przystąpił do pisania scenariusza.

     Zdjęcia do tego filmu rozpoczęły się 26 października 2007 roku i trwały cztery dni. Tłem filmu były krajobrazy Bożkowa, Słupca i Ścinawki Średniej. Po zebraniu potrzebnych rekwizytów i kostiumów, rozpoczęto zdjęcia. W filmie udział wzięli: Piotr Zelke, Stefan Zdonek, Piotr Obrochta, Łukasz Wydra, Michał Bukowski, Jacek Żygadło, Arek Czerniak i Krzysztof Zięba. Ze względu na ograniczoną liczbę aktorów każdy zagrał kilka drobnych ról. Za narratora w filmie posłużył Syntezator mowy Ivona. Oficjalna premiera filmu miała miejsce 6 listopada 2007 roku na lekcji języka polskiego. Następnego dnia film ukazał się w Internecie.

MALEFACTOR  MALEFACTOR
MALEFACTOR  MALEFACTOR

     Amatorska Grupa Filmowa MALEFACTOR rozpoczęła działalność w styczniu 2006 roku, jej założycielami  byli Piotr Zelke i Krzysztof Zięba. Kilka dni później do ekipy dołączyli Piotr Obrochta, Rafał Hanula i Ernest Wiśniewski. W roku 2007 przybyło pomysłów i ludzi: Stefan Zdonek, Kacper Stasiak, Kacper Bigda i Łukasz Wydra. Ostatnia produkcja „Aniołki Wiecha” została zaprezentowana na Studniówce w styczniu tego roku, film został przyjęty entuzjastycznie. Przy realizacji filmu wzięło udział wiele osób spoza ekipy.    

     Obecnie trwają prace nad filmem „Przedwiośnie: Nawłoć”, jednak na tym projekcie nie kończy się działalność grupy, ponieważ jej członkowie wciąż mają wiele pomysłów do realizacji…

     Wszystkie filmy Amatorskiej Grupy Filmowej można zobaczyć w internecie na stronie www.malefactor.dl.pl
                                                                                                         
Informacja własna szkoły