panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Konkursy arrow SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY
SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY Drukuj E-mail
Dnia 29 kwietnia 2008 roku odbyła się II edycja konkursu o tytuł „Najlepszego hotelarza regionu Ziemi Kłodzkiej”, którego organizatorem była Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy Zdroju. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół hotelarskich powiatu kłodzkiego.

    Zadania konkursowe podzielone były na trzy etapy:
I – rozmowa z pracodawcą w sprawie przyjęcia do pracy,
II – obsługa gości hotelowych na recepcji w wybranym języku obcym,
III – obsługa konsumenta w restauracji.
   
SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY
Konkurencje oceniali eksperci języków obcych ( j. angielskiego, j. niemieckiego, j. włoskiego ), dyrektor hotelu „Zamek na Skale” w  Trzebieszowicach, kierownik Kongres Centrum w Kudowie Zdroju, przedstawiciele Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich w Polanicy Zdroju, kierownik „Villa Alexandra” w Polanicy Zdroju oraz właściciel pensjonatu „Beata” w Polanicy Zdroju w roli przewodniczącego jury.
   Do konkursu przystąpiło troje uczniów klasy III D Technikum Hotelarskiego: Małgorzata Leżańska, Paulina Linder, Krzysztof Piela.
    Warto dodać, że nasi uczniowie wykazali się umiejętnościami na wysokim poziomie, a co najważniejsze potrafili opanować stres przed niemałą widownią, jak również przed  bystrym i czujnym okiem jury.
    Uczeń Krzysztof Piela zajął trzecie miejsce i otrzymał w nagrodę pobyt w hotelu SPA i romantyczną kolację organizowaną przez hotel „Zamek na Skale” w Trzebieszowicach oraz karnet  na basen i saunę w sanatorium „Wielka Pieniawa” w Polanicy Zdroju ufundowane przez ZUK S.A. oraz wyróżnienie i nagrodę specjalną – miesięczną praktykę w Holandii na pasażerskim statku. Wyróżnienie przyznała Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy Zdroju.
    Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali bogaty zestaw upominków ufundowany przez sanatorium „Wielka Pieniawa” w Polanicy Zdroju oraz certyfikaty, które z pewnością stanowić będą ważną wizytówkę na turystycznym rynku pracy.
    Na uwagę zasługuje fakt, że Jurorzy bardzo wyraźnie podkreślili wysoki poziom i profesjonalne przygotowanie uczestników.
    Wszystkim uczestnikom gratulujemy  i życzymy powodzenia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w zawodzie hotelarza.

SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY  SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY  SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY
SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY  SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY  SUKCES PRZYSZŁYCH HOTELARZY

                                Nauczyciel ZSP w Nowej Rudzie