panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Europejski Dzie Dziedzictwa
Europejski Dzie Dziedzictwa Drukuj E-mail
SPRAWOZDANIE Z UCZESTNICTWA
W EUROPEJSKIM DNIU DZIEDZICTWA W NOWEJ RUDZIE
Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny.

    20 wrzenia 2008 roku uczniowie z koa ekologiczno-chemicznego wraz z Pani mgr Magdalen Osick uczestniczyli w Europejskim Dniu Dziedzictwa w Nowej Rudzie „Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny” oraz w sympozjum „Kapliczki i krzye w krajobrazie Wzgórz Wodzickich”.

Dzie Dziedzictwa
 

   Wyjazd edukacyjny zosta zorganizowany w zwizku z realizacj projektu „Kapliczki i krzye w krajobrazie Wzgórz Wodzickich” z ramienia Polskiego Klubu Ekologicznego w Nowej Rudzie. Dziki wspópracy z klubem mielimy okazj uczestnictwa w spotkaniu z Helmutem Goeblem – inicjatorem odnowy zabytków w Szalejowie, który opowiada nam o swojej pasji oprowadzajc po Szlejowie Dolnym. Obejrzelimy odrestaurowane kapliczki i krzye oraz wysuchalimy informacji o wszystkich prezentowanych obiektach.
    Nastpnie udalimy si do Muzeum Ziemi Kodziej, gdzie obejrzelimy wystaw zegarów. Wzilimy te udzia w promocji ksiki „Nowe drogi do maej ojczyzny. Rodzinne wspomnienia mieszkaców Ziemi Kodzkiej”.
    Ostatnim punktem naszej wycieczki by Dom Wittiga w Nowej Rudzie. Tam obejrzelimy wystaw fotograficzn uczniów szkó noworudzkich „Kapliczki i krzye w krajobrazie Wzgórz Wodzickich”. Prezentowalimy równie swoj prac dotyczc zinwentaryzowania kapliczek, krzyy oraz postaci witych przy ul. Cmentarnej.
    Wycieczka bya interesujca i motywujca do dalszej pracy nad projektem.

Dzie Dziedzictwa  Dzie Dziedzictwa
Dzie Dziedzictwa  Dzie Dziedzictwa

Monika Walkowiak ucz. kl. 3 TE
pod opiek p. mgr Magdaleny Osickiej