panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

29 dni 0 godzin 40 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow VI Polsko-Niemieckie Sympozjum Wittigowskie
VI Polsko-Niemieckie Sympozjum Wittigowskie Drukuj E-mail
Udzia modziey Zespou Szkó Ponadgimnazjalnych
w  VI Polsko-Niemieckim Sympozjum Wittigowskim

   Tegorocznemu Sympozjum przywiecao motto:” Zagubione dziedzictwo kulturowe. Obraz lska i ycia jego mieszkaców w twórczoci Josepha Wittiga i jemu wspóczesnych”.
Honorowy patronat nad imprez objli: Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec, Marszaek Województwa Dolnolskiego i Starosta Powiatu Kodzkiego.

VI Polsko-Niemieckie Sympozjum Wittigowskie  VI Polsko-Niemieckie Sympozjum Wittigowskie

Uczniowie mieli szans uczestnictwa w niepowtarzalnej imprezie kulturalnej naszego regionu, cho jest to ju szóste sympozjum i zawsze przywieca mu osoba  prof. Wittiga , za kadym razem mona dowiedzie si wielu nowych  rzeczy o samym profesorze , o yciu ludzi jemu wspóczesnych i niepowtarzalnych  walorach  tego regionu. Gocie odczytujcy swoje referaty to najwyszej klasy autorytety naukowe po stronie polskiej i niemieckiej, m.in.: ks. prof. Alojzy Marcol,, prof. Józef Kosian, prof. Lesaw Kowin, prof. Arno Herzig, dr Rudolf Hermeier, dr Wolf Dieter Grengel, zapewniajcy fantastyczn atmosfer i poziom naukowy. Uczniowie mogli posucha piknej polszczyzny i niemczyzny, tumaczkami byy nauczycielki noworudzkich szkó ponadgimnazjanych,  panie: Irena Rogowska  i Sabina Zawada  - Guzara. Opiekunami przygotowujcymi uczniów do udziau w Sympozjum byy: Ewa Jazienicka – Golak, Sylwia Dajczer- Gaczyska i Weronika Gska.

VI Polsko-Niemieckie Sympozjum Wittigowskie  VI Polsko-Niemieckie Sympozjum Wittigowskie  VI Polsko-Niemieckie Sympozjum Wittigowskie