panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

58 dni 2 godzin 2 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Z wizyt w Brukseli
Z wizyt w Brukseli Drukuj E-mail
Na zaproszenie Eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego 8 uczniów z Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkó Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie pod opiek Pani Weroniki Gski przebywao na wycieczce w Brukseli w  dniach od 27.10.2008r do 31.10.2008r. Gównym celem wycieczki bya wizyta w Parlamencie Europejskim. Czulimy si niezwykle wani i dumni, e my te, po dokadnej kontroli naszych podrcznych bagay moglimy dostpi zaszczytu bytnoci w Europarlamencie, który usytuowany jest w nowoczesnym budynku. Tam te odbyo si spotkanie z Eurodeputowanym Ryszardem Czarneckim, poprzedzone wykadem poczonym z prezentacj multimedialn na temat struktury i funkcjonowania instytucji unijnych.

Z wizyt w Brukseli  Z wizyt w Brukseli

Mielimy okazj, by bezporednio porozmawia o pracy Posa, o problemach i sprawach Polski, które zaatwiane s na kolejnych Szczytach Unii Europejskiej. W trakcie spotkania wywizaa si oywiona i interesujca dyskusja. Na koniec kady uczestnik wycieczki obdarowany zosta upominkiem. Dla  naszej grupy przygotowany zosta lunch w restauracji parlamentarnej.
Bruksela to wspaniae miasto! Ratusz, katedra, kamieniczki Starego Miasta, wskie urocze uliczki z restauracjami i kawiarenkami zachwyciy nas i wprowadziy w cudowny klimat miasta. Wieczorem Bruksela tonie w blasku rónokolorowych neonów, wiate i lamp. Jest tam naprawd piknie.
Wane jest równie i to, e czulimy si jak Europejczycy bez kompleksów. W hotelu, w sklepach, na ulicy niele porozumiewalimy si bez problemów poruszalimy si po miecie.
W drodze powrotnej zwiedzilimy monumentaln, o niezwykej bryle architektonicznej katedr w Kolonii, w której znajduj si relikwie Trzech Króli.
Warto doda, e podczas naszego pobytu panowaa mia atmosfera a niezapomniane wraenia pozostan w naszej pamici na dugi czas. Po prostu podróe ksztac!

Z wizyt w Brukseli  Z wizyt w Brukseli  Z wizyt w Brukseli

Magorzata  Jaworska
Uczennica klasy II Technikum Hotelarskiego