panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow Szalone inwestycje
Szalone inwestycje Drukuj E-mail
Konkurs Biznes Junior jest organizowany od dziesiciu lat przez firmy: Markad sc. oraz Espol sp. z. o. o. W 2009 roku zgosio si 475 picioosobowych druyn, z czego 35 zespoów pochodzi z Dolnego lska. Now Rud reprezentujemy jako dwie konkurujce druyny o nazwach : „Mniam”, „Gremlinek”obie z klasy 1a Technikum informatycznego.
Organizatorzy wysyaj do kadego prezesa wirtualnej firmy program, z którym naley podejmowa decyzje. W skad zarzdu wchodz dyrektorzy do spraw: ekonomicznych, produkcji, marketingu, zatrudnienia i organizacji. Wszystko odbywa si na wirtualnym rynku wygenerowanym przez program Biznes Junior. Konkurs jest podzielony na trzy etapy.


W tym roku i My moemy wykaza si, umiejtnoci radzenia sobie z wirtualna firm. Dziki pani Marcie Augustynowskiej dowiedzielimy si o istnieniu takiego konkursu, w którym moemy sprawdzi nasze umiejtnoci i wykaza si na wirtualnym rynku.
Z naszej szkoy do konkursu przystpiy dwie grupy. Grupy reprezentujce Zespó Szkó Ponadginazialnych w Nowej Rudzie nale do klasy 1 a (technik informatyk). Kada z grup posiada prezesa. Prezesem w pierwszej grupie jestem  ja,  Marcelina Traczyk. W skad mojej  grupy wchodz koledzy: Kamil Teluk  Pawe Reszka, ukasz Podgórny i Szymon Kolasa. Wspópracujemy wspólnie, jak jedna rodzina. Kada decyzja jest dobrze przemylana i kady z nas ma swój gos. Druga grupa jest reprezentowana prze ze mnie: Emili Czekaj. W skad mojej grupy wchodz: Karolina Dominas, Tomasz Matuszyk, Kacper Jaboski i ostatni, ale nie mniej wany Sebastian Rachuna. Staramy si postpowa zgodnie z zasadami, nie utrudniamy sobie podejmowania decyzji. Wiadomo w kadej grupie s mae sprzeczki i kady wyraa swoje wasne pogldy. Dlatego uwaamy, e ten konkurs jest dla nas bardzo kreatywny. Jako prezesi grup staramy si zachowa jak najlepsze stosunki koleeskie, bo bez tego nie uzyskalibymy takich wyników. Pierwszym zadaniem grupy byo wymylenie nazwy. Moja grupa (Emilia Czekaj) po gbokich przemyleniach postawia na nazw „Gremlinek”. Moja spóka (Marcelina Traczyk) nosi nazw „ Mniam” Dziki wspópracy nauczylimy si o siebie dba, wspólnie odrabia zadania i przede wszystkim wzajemnie si szanowa. Najwaniejsza jest wspópraca…Mamy nadzieje, e dotrwamy do koca konkursu… Zainteresowanych odsyamy do strony www.b4j.biz.pl, popatrzcie jak radzimy sobie w kolejnych etapach konkursu.

Marcelina Traczyk i Emilia Czekaj
Kl.1 a Technikum informatyczne