panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Spotkanie przed witami Boego Narodzenia
Spotkanie przed witami Boego Narodzenia Drukuj E-mail

        Dwa miesice temu, a dokadniej 28 listopada modzie Szkoy Ponadgimnazjalnej znajdujcej si w Nowej Rudzie ul. Stara Droga4 (klasa 2d-technik hotelarz) postanowia wraz z opiekunem Pani Dorot Pudeko odwiedzi orodek dla ludzi starszych Dom ''Spokojna Jesie'' przy ulicy Marsz Pisudskiego 29.
      Wizyta ta miaa na celu przyblienie tematyki zbliajcych si wit Boego Narodzenia. Uczniowie zostali bardzo mio przyjci przez  pracowniczk socjaln oraz personel.
Po bliszym zapoznaniu si z orodkiem, uczniowie podzielili si na mae grupy, w których mieli pracowa z osobami starszymi. Kada grupka miaa przydzielony pokój.


      Uczniowie wykonywali ozdoby witeczne, które miay chocia troch uszczliwi osoby starsze. Ludzie z Orodka byli bardzo mili tylko smutni z powodu swojego zdrowia, choroby a take nie miych yciowych przey. Otwarcie opowiadali o swoim yciu prywatnym nie ukrywali smutku. Gdy wspominali chwile spdzone z najbliszymi, ich twarze staway si promienne, pene ycia, ze szczcia nie mogli wymówi ani sowa. Modym ludziom nie byo atwo ukrywa wzruszenia oraz wewntrznego smutku. Modzie staraa si doda im otuchy, wsparcia a take wzajemnej akceptacji.
       Bardzo mile wspominaj spotkanie w orodku, s zadowoleni e mogli podarowa przez chwile umiech ludziom starszym. Byy chwile radoci, w których zapominali o swoich smutkach...Dziki rozmowie uwiadomili im e warto y nawet jeli ycie jest na prawd cikie.

Klasa 2d TH