panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Niezapomniane wraenia z wycieczki na Lazurowe Wybrzee
Niezapomniane wraenia z wycieczki na Lazurowe Wybrzee Drukuj E-mail
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoy w ramach wspópracy z firm turystyczn „Juventur” udali si na wycieczk na Lazurowe Wybrzee. W trakcie tygodniowego pobytu odwiedzili wiele malowniczych miejscowoci pooonych u wybrzea Morza ródziemnego, a na uwag zasugiwaa przede wszystkim przepikna stylowa architektura i zachwycajca przyroda - liczne promenady poronite palmami i egzotyczn rolinnoci.

Zdjcie grupowe - Lazurowe Wybrzee  Monaco

Uczniowie byli zakwaterowani w domkach kempingowych w miecie Port Grimaud,  które zbudowane jest na wyspach laguny i zwane Francusk Wenecj z uwagi na liczne kanay i zatoczki. Podczas wycieczki pasaerskim statkiem mona byo poczu si jak w Wenecji.

Port Grimaud

Niezapomnian atrakcj turystyczn bya wycieczka do najwikszego w Europie Kanionu Verdun o dugoci 25 kilometrów.
Kanion

W fabryce perfum Fragonarda, która znajduje si w miejscowoci Eze Village, dowiedzielimy si m.in. jak wyglda proces produkcji perfum.

Uczniowie zwiedzili równie popularne, snobistyczne i niezwykle drogie St. Tropez. Na zdjciach uwiecznili m.in. synny posterunek andarmerii, port jachtowy, malownicze uliczki starego miasta, koció witego Tropeza, wzgórze, na którym znajduje si cytadela i z którego roztacza si wspaniay widok na Zatok Milionerów....
W programie wycieczki bya równie krótka wizyta w Cannes, gdzie corocznie odbywa si najsynniejszy w Europie Festiwal Filmowy. Tam bawilimy si w fotoreporterów robic sobie liczne pamitkowe zdjcia „na czerwonym dywanie gwiazd”.

Monaco

Udalimy si równie do Ksistwa Monaco, gdzie na wzgórzu Le Rocher zobaczylimy paac ksicy i Katedr w. Mikoaja, w której pochowani s czonkowie rodu Grimaldich. Jedn z 5 dzielnic Ksistwa jest Monte Carlo ze synnym w caej Europie kasynem gry, do którego równie wstpilimy, lecz los si niestety do nikogo z nas nie umiechn…

Monaco  Monaco  Monaco