panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow wito Niepodlegoci w naszej szkole
wito Niepodlegoci w naszej szkole Drukuj E-mail
10 listopada br. uczniom klas pierwszych zosta zaprezentowany monta sowno-muzyczny przygotowany z okazji wita Niepodlegoci przez Samorzd Uczniowski pod opiek p.Magorzaty Bk. Na program zoyy si wiadomoci faktograficzne, utwory muzyczne takie jak: Rota, Boe co Polsk, Marsz I Brygady, eby Polska bya Polsk w wykonaniu dziewczt, utwory poetyckie. W programie zaprezentoway si: Patrycja Pieniek, Paulina Wysocka, Karolina Czy, Magorzata Waleczyk, Justyna Worek. Dekoracje przygotowano pod opiek p.Doroty Pudeko. Autorem prezentacji  multimedialnej by ucze kl.II Tomek Matuszyk. Wystp obejrzeli take: Pan Dyrektor Szkoy mgr in. Bogdan Kostecki, Pani Dyrektor mgr Brygida Gsior, Pan Dyrektor mgr Mariusz Kawak oraz nauczyciele ZSP.

wito Niepodlegoci
 
Przemówienie Józefa Pisudskiego:
„Kady naród posiada pomniki, które zawary w sobie cierpienia i radoci, jakby w jednym ognisku zerodkowujc przeycia caych pokole. Takimi pomnikami s ruiny, pola bitewne, groby, ulice, na tych ulicach domy, na których widok, serca bij gorcej i zy nadbiegaj do oczu. S to witynie historii, których Polska posiada tak wiele.”

„Polsko, nie jeste ty ju niewolnic !
acuch twych kajdan sta si tym acuchem,
Na, którym z lochu, co by twa stolic
Lat sto, swym wasnym dwigna duchem.(...)
Dzisiaj wychodzisz po wieku z podziemia,
Z ludów jedyny ty lud czystych doni,
Co swych zaborców zdumieniem oniemia,
I, tym zwycia jeno, e si broni.
adne ci miana nad to nie zaszczyc,
Co by nie mogo przez wiek twa ozdob!
Polsko, nie jeste ty ju niewolnic!
Lecz czym najwikszym, czym by mona: Sob!” (L.Staff)