panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Lekcja z IPN
Lekcja z IPN Drukuj E-mail
    Od 4 lat uczniowie klas maturalnych i trzecich Zespou Szkó Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie uczestnicz w zajciach warsztatowych przygotowanych we wspópracy z wrocawskim oddziaem edukacyjnym IPN. Lekcje tradycyjnie dotycz kultury socrealistycznej czasów PRL. W tym roku IPN reprezentowaa edukatorka pani Monika Rozenek.

Lekcja IPN 
    
  
    W zajciach tegorocznych uczestniczyli uczniowie klas IV TP, IV TT, III TP, III TT. W pierwszej czci warsztatów zostali wprowadzeni z zagadnienie i epok, poprzez projekcj filmu oraz prezentacj multimedialn dotyczc roli kultury w czasach PRL.
   W drugiej czci nastpi podzia na 6 grup zadaniowych. Uczniowie pracowali nad propagandowym znaczeniem kultury poprzez analiz filmu dotyczcego przebudowy jednej z tras w Warszawie, analiz dwóch piosenek o odbudowie stolicy po wojnie, jedna z grup pracowaa nad rónymi gatunkami literackimi, inne miay do analizy plakaty i malarstwo oraz architektur miejsk. Po przygotowaniu si czonkowie grup zadaniowych wychodzili przed publiczno i przedstawiali wyniki swej pracy. W podsumowaniu uczniowie szukali w swych wypowiedziach propagandowych elementów rónych dziedzin sztuki.
    Zajcia takie jak „Lekcje z IPN-em” s dla modziey odskoczni od tradycyjnie prowadzonych lekcji, edukatorzy dysponuj interesujcymi materiaami pomocniczymi, ciekawie prowadz zajcia, zachcaj do pracy w grupach i angauj wszystkich uczestników warsztatów.

Lekcja IPN  Lekcja IPN
Lekcja IPN  Lekcja IPN
Magorzata Bk