panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Biblioteka arrow ROK CHOPINOWSKI
ROK CHOPINOWSKI 2010 w bibliotece szkolnej Drukuj E-mail
Jak powiedzia Ignacy Jan Paderewski w setn rocznic narodzin Fryderyka Chopina: „Zabraniano nam Sowackiego, Krasickiego, Mickiewicza. Nie zabroniono nam Chopina.

A jednak w Chopinie tkwi wszystko, czego nam wzbraniano: barwne kontusze, pasy zotem lite, pospne czamarki, krakowskie rogatywki, szlacheckich brzk szabel, naszych kos chopskich poyski, jk piersi zranionej, bunt sptanego ducha, krzye cmentarne, przydrone wiejskie kocióki, modlitwy serc stroskanych, niewoli ból, wolnoci al, tyranów przeklestwo i zwycistwa radosna pie (...).”

Rok Chopinowski 2010  Rok Chopinowski 2010

1 marca 2010 roku mina  dwusetna rocznica narodzin najwikszego polskiego kompozytora Fryderyka Franciszka Chopina . Z tego powodu Rok 2010 zosta ogoszony Rokiem Chopinowskim i staje si ogromn szans na promocj polskiej kultury i sztuki na wiecie.

Tylko 7 procent Polaków potrafi odpowiedzie na pytanie, w jakim stylu tworzy Fryderyk Chopin (wikszo jest przekonana, e w "klasycznym"), a 3 procent kojarzy go ze Stalow Wol. Ruszaj obchody 200 rocznicy narodzin wybitnego polskiego kompozytora. To znakomity czas, by na nowo pozna naszego artyst.

Z tej te okazji biblioteka szkolna przygotowaa wystaw „ROK CHOPINOWSKI 2010”.