panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Lazurowe Wybrzeże - przeżyjmy to raz jeszcze!!!
Lazurowe Wybrzeże - przeżyjmy to raz jeszcze!!! Drukuj E-mail
W dniach od 09.04-18.04.2010r. uczniowie naszej szkoły  wraz z opiekunami  wyruszyli na 10 dniowy odpoczynek na malownicze tereny Francji. Wycieczka zorganizowana została przez biuro podróży JUVENTUR – Wałbrzych. Pod okiem naszych pedagogów mieliśmy szansę rozwijać swoje zainteresowania w kierunku przyszłego zawodu – technik hotelarz. Mimo wyczerpującej podróży tryskaliśmy otwartością i chęcią poznania nowego miejsca.

Lazurowe Wybrzeże  Lazurowe Wybrzeże

Wybrzeże, na którym mieliśmy okazję zagościć COTE D’AZUR to najsłynniejsza i najpiękniejsza część francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Jest skupiskiem najsłynniejszych miejscowości na świecie:


  • Saint Tropez
  • Saint Raphael
  • Nicea
  • Cannes
  • Monaco
  • Monte Carlo
  • Kanion du Verdon
Zakwaterowanie:
Camping LES PRAIRIES de la MER w Port Grimaud
Byliśmy zakwaterowani  w trzygwiazdkowym campingu przylegającym bezpośrednio do morza z rozłożystą ,piaszczystą plażą. Mogliśmy korzystać na terenie obiektu z  restauracji, barów, klubów dyskotekowych, sklepów, telefonów, pralni, wypożyczalni rowerów, możliwość korzystania z nart wodnych, windsurfingu, spadochronu, bezpłatnych  kortów tenisowych, boisk do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki plażowej.     

Nasze stacjonarne MOBIL-HOMY:
Charakteryzowały się wysokim standardem, 4/6 osobowe, z dwiema wydzielonymi sypialniami, (w jednej łóżko podwójne, w drugiej dwa pojedyncze ) oraz z miejscami do spania w salonie, z ciepłą i zimną wodą, WC, prysznicem, lodówką, naczyniami, sztućcami, garnkami, kocami, poduszkami. Wielką radość sprawiało nam wspólne gotowanie.

Lazurowe Wybrzeże  Lazurowe Wybrzeże  Lazurowe Wybrzeże
Lazurowe Wybrzeże  Lazurowe Wybrzeże  Lazurowe Wybrzeże

CIEKAWIE SPĘDZILIŚMY CZAS 
w...

SOBOTA:
Po zakwaterowaniu udaliśmy się na spacer po Port Grimaud. Wspólnie  zwiedziliśmy rynek, a następnie każdy miał czas w celu zapoznania nowego miejsca.

NIEDZIELA:
Wielką dla nas atrakcją była wycieczka do Wielkiego KANIONU du VERDON. Mieliśmy okazję wspólnie płynąć rowerkami wodnymi po kanionie.  Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy jak odważni turyści skaczą na bungee. 

PONIEDZIAŁEK:
Wycieczka do Saint Tropez i Grimaud. Spędziliśmy czas w miejscowości, która cieszy się ogromna popularnością wśród wielu gwiazd, mimo, że pogoda nam nie dopisywała to dobry nastrój nas nie opuszczał.

CZWARTEK:
Wycieczka do Cannes - gdzie odbywa się najsłynniejszy Festiwal Filmowy. Czuliśmy się jak gwiazdy mając okazję chodzić po czerwonym dywanie,  Nicei , Monaco i Monte Carlo- okazja zobaczenia wielkiego kasyna, Eze Village - zwiedzanie wytwórni perfum z możliwością zakupu perfum. Wycieczka ta wywarła na nas największe wrażenia.

W ciągu podróży zobaczyliśmy również CZECHY, AUSTRIĘ, NIEMCY, WŁOCHY, SZWAJCARIĘ.

Dąbrowna Natalia
Przybysz Karolina
IbTZ