panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Prawo do znajomoci swoich praw
Prawo do znajomoci swoich praw Drukuj E-mail
      Nauczyciele naszej szkoy oraz przedstawiciele Samorzdu Szkolnego wzili udzia w konferencji zorganizowanej przez Rzecznika Praw Dziecka i Dolnolskiego Kuratora Owiaty na temat „Prawo do znajomoci swoich praw”.
Wród prelegentów wystpio wiele osobistoci:
p. Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka
p. Rafa Jurkowlaniec – Wojewoda Dolnolski
p. Beata Pawowicz – Dolnolski Kurator Owiaty
insp. Zbigniew Maciejewski – Komendant Wojewódzki Policji
prof. dr hab. Zdzisaw Julian Winnicki – Wydzia Nauki Spoecznych Uniwersytetu Wrocawskiego.
Gociem specjalnym konferencji bya sdzia Anna Maria Wesoowska.

Prawo do znajomoci swoich praw

      Gospodarzem konferencji byo I Liceum Ogólnoksztacce w widnicy, którego uczniowie przygotowali i poprowadzili debat pt. „Prawa i wolnoci dziecka. wiadomo i odpowiedzialno”.
Nastpnie odbya si cz naukowa, podczas której w rozmowie z modzie mówiono m.in. o odpowiedzialnoci i koniecznoci znajomoci przepisów prawa tak, by nie byo zaskoczenia, e za przewinienia trzeba ponosi kar.
      Najwikszym zainteresowanie cieszy si wykad sdzi Wesoowskiej pt. „Edukacja prawna w szkole” która wyjania, e trzeba zdawa sobie spraw, i kada bójka jest przestpstwem, a spoywanie alkoholu i narkotyków – w takich sytuacjach – nie jest usprawiedliwieniem. „Ciko jest kara modych ludzi – podkrelaa sdzia Wesoowska, ale jak zrobimy co zego musimy ponie konsekwencje”.  
       Programy edukacyjne policji na rzecz znajomoci swoich praw przez dzieci i modzie przedstawi równie podinsp. Adam Skrzypek naczelnik Wydziau Prewencji Dolnolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocawiu.

Prawo do znajomoci swoich praw  Prawo do znajomoci swoich praw

Oprac. mgr Marta Leniak