panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN
Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN Drukuj E-mail
Dnia 7 kwietnia 2011 r. na auli szkoy przy ul. widnickiej, odbyy si zajcia warsztatowe z firm Eukalin. W zajciach brali udzia uczniowie klas poligraficznych - 1cTZ i 3eTZ pod opiek nauczycieli przedmiotów zawodowych in. Adama Ciechanowicza, mgr Marty Bayer-Bendiu i mgr Urszuli Soninki. Temat warsztatów brzmia:  Kleje i zastosowanie klejów w poligrafii.

Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN  Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN  Warsztaty poligraficzne z firm EUKALIN

Warsztaty rozpocz uroczystym wystpieniem waciciel firmy Eukalin Pan Jürgen Schulz-Wachler, w towarzystwie swojej asystentki Pani Beaty Buczkowskiej. Przedstawi  krótk charakterystyk firmy i za pomoc prezentacji przedstawi cay proces produkcji i dystrybucji klejów. Na podstawie gotowych próbek klejów, wyjania procesy produkcyjne i zastosowanie klejów w zalenoci od ich rodzajów.

Po prezentacji modzie przystpia do zaj praktycznych, które odbyway si w czterech grupach:
  1. Wykonywanie okadki trójelementowej.
  2. Zaklejanie grzbietu ksiki.
  3. Kaszerowanie.
  4. Klejenie pudeek.
Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli moliwo spróbowania swoich si przy wykonywaniu w/w czynnoci. Pan Jürgen Schulz-Wachler w czasie zaj, podchodzi do kadej grupy  uczniów pomagajc i tumaczc sposoby wykonywania prac. Etapem kocowym bya wymiana wniosków i spostrzee modziey.
Warsztaty zakoczyy si poczstunkiem i wspólnym pamitkowym zdjciem.
Oprac. Urszula Soninka