panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Hotelarze w Krakowie i Wieliczce
Hotelarze w Krakowie i Wieliczce Drukuj E-mail
4-5 listopada 2011r. uczniowie klas hotelarskich w ramach projektu „Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku” wyruszyli do dawnej stolicy Polski - Kraków. Pierwszym punktem naszej wycieczki byo odwiedzenie **** hoteli sieciowych: Qubus i Novotel. Bylimy zachwyceni wysokim standardem i jakoci wiadczonych usug w tych obiektach. Podczas prezentacji obiektów moglimy pozna zasady funkcjonowania hotelu, wyposaenie jednostek mieszkalnych, sale konferencyjne, restauracje, bary itp. Pracownicy zachcali nas do kontynuowania i rozwijania dalszej nauki oraz umiejtnoci zwizanych z bran turystyczn i hotelarsk.

Wycieczka do Krakowa  Wycieczka do Krakowa  Wycieczka do Krakowa
Nastpnie udalimy si do  Kopalni Soli "Wieliczka", najstarszego na wiecie, czynnego nieprzerwanie od redniowiecza zakadu górniczego, który zosta  wpisany w 1978 roku na wiatow List Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Tam moglimy podziwia:
  •  Podszybie Szybu Daniowicza
  •  Komora Urszula
  •  Komora Mikoaja Kopernika
  •  Kaplica w. Antoniego
Po wspaniaym i wyczerpujcym dniu wszyscy z chci pojechalimy na pyszny obiad do restauracji „Marchewka z groszkiem”. Najedzeni i szczliwi dotarlimy do Schroniska Modzieowego „Oleandry”, w którym spdzilimy noc. Nasze wraenia byy bardzo pozytywne. Obiekt ten by czysty i zadbany myl, e speni oczekiwania wielu z nas.

05 listopada z samego rana opucilimy miejsce naszego noclegu i peni energii oraz optymistycznego nastawienia ruszylimy na podbój legendarnego Wawelu, serca Krakowa oraz dawnej siedziby królów polskich. Po tym piknym miecie oprowadzia nas pani przewodniczka, która z wielk pasja opowiadaa histori kadego z zabytków. Mielimy okazje podziwia Koció Mariacki, Rynek Gówny, Barbakan, witrae Stanisawa Wyspiaskiego w kociele oo. franciszkanów.

Okoo godziny 15 poegnalimy si z piknem i architektur tego niesamowitego miejsca w nadziei ,e w przyszoci powrócimy do niego.

To naprawd wspaniae, e moemy bra udzia w tak wielu wycieczkach zawodoznawczych. Dziki nim poznajemy wiele tajników zwizanych z przyszym zawodem hotelarza. Mamy nadziej, e tego typu dowiadczenia zaowocuj w dorosym yciu zawodowym.

Wycieczka do Krakowa  Wycieczka do Krakowa  Wycieczka do Krakowa

Opracowaa : Natalia Dbrowna 3bt oraz Karolina Przybysz 3bt
Zdjcia wykonaa: Monika Taczuk 3bt