panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

19 dni 1 godzin 19 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Pozostae projekty arrow Konferencja dla uczniw w ramach projektu Szkoa Nowych Technologii
Konferencja dla uczniw w ramach projektu Szkoa Nowych Technologii Drukuj E-mail
Dnia 24.02.2012r. w auli Zespou Szkó Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie odbya si konferencja, prowadzona przez staystów (czterech studentów Politechniki Poznaskiej i Politechniki Rzeszowskiej) przeszkolonych przez firm Microsoft, dotyczca midzy innymi:

Szkoa Nowych Technologii  Szkoa Nowych Technologii
  • Programowania Windows Phone –  moliwoci pisania oprogramowania na telefony komórkowe,
  • HTML 5 – najnowszej wersji HTML-a jzyka wykorzystywanego do tworzenia stron internetowych,
  • Windows 7, systemu operacyjnego, który niebawem (prawdopodobnie we wrzeniu) zostanie zastpiony systemem Windows w wersji 8, bdcym obecnie w fazie testów,
  • Kinect – czujnika ruchu dla konsoli Xbox 360, urzdzenia pozwalajcego uytkownikowi na interakcj z konsol bez koniecznoci uywania kontrolera,
  • Internet Explorer 9 – najnowszej wersji przegldarki internetowej i zakrojonej na szerok skal kampanii pod hasem „Twoja stara...” odnoszcej si do poprzednich wersji przegldarek i oprogramowania firm konkurencyjnych.

Jak atwo si domyle wszystkie produkty i projekty s jednego, wiodcego na rynku producenta oprogramowania – firmy Microsoft.

W 3-godzinnym szkoleniu wzili udzia wybrani uczniowie wszystkich klas technikum informatycznego w ZSP w Nowej Rudzie. Byo to jedno z kilku przewidzianych form spotka realizowanych w ramach projektu Szkoa Nowych Technologii, o którym szerzej pisalimy 20 grudnia 2011r., a do którego link znajdziecie tutaj.

Miejmy nadziej, e urozmaicenie tradycyjnej formy zaj prowadzonych w szkole o dodatkowe konferencje czy szkolenia pozwoli naszym uczniom rozbudzi zapa do nauki i przekona ich, e cige denie do wiedzy zaowocuje w przyszym yciu zawodowym.

szkolny opiekun projektu Daniel Jaboski