panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Tydzie Pomocy Ofiarom Przestpstw
Tydzie Pomocy Ofiarom Przestpstw Drukuj E-mail
20. 02 – 25. 02. 2012 r.

W Polsce Tydzie Pomocy Ofiarom Przestpstw jest organizowany od 10 lat. 12 lutego 2003r. Sejm przyj ustaw, w której ustanowi 22 lutego Dniem Ofiar Przestpstw. Dzie ten ma suy m.in. przypominaniu o sytuacji ofiar przestpstw i ich rodzin.
Jak co roku w cigu tego  tygodnia potrzebujcy bd mogli uzyska bezpatnie porady prawne m.in. w Orodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestpstwem. W Polsce dziaa 16 takich orodków, zlokalizowanych przy organizacjach pozarzdowych.

W Zespole Szkó Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie równie podjlimy dziaania majce na celu przyblienie naszym uczniom tej inicjatywy.
W dniu 20 lutego odbyo si spotkanie z pracownikiem Gminnego Orodka Pomocy Spoecznej w Nowej Rudzie pani  mgr Mart Mierzejewsk. Klasa I a T i II a T  dowiedziaa si o formach pomocy, jakiej udziela GOPS, zwaszcza  w przypadku  przemocy w rodzinie.
W dniu 21 lutego w szkole peni dyur przedstawiciel Policji, który radzi uczniom   jak  mog pomóc stróe prawa  osobom poszkodowanym w wyniku przestpstwa.
W dniu 22 i  23 lutego lutego 2012 gocilimy w szkole psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Rudzie, pani mgr Karolin Czechowicz i pani mgr Joann Wagenknecht - Fila.  Modzie moga skorzysta z porad i konsultacji  i czynia to bardzo chtnie.
W dniu 24 lutego klasa I b T i I c T spotkaa si z pani mgr Elbiet Gabrysiak, która jest specjalist pracy socjalnej i peni funkcj Przewodniczcej Zespou Interdyscyplinarnego przy Miejskim Orodku Pomocy Spoecznej w Nowej Rudzie. Nasz go poinformowa modzie o formach pomocy, jakiej moe udzieli orodek w przypadku zetknicia si z przemoc.
 
Jolanta Swergo