panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow IX EDYCJA DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!
IX EDYCJA DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI! Drukuj E-mail
W naszej szkole dnia 22.03.2012 odbyła się IX edycja Dnia Przedsiębiorczości. W projekcie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z klas IcT, IIIaT, IVbT.

Dzień Przedsiębiorczości  Dzień Przedsiębiorczości

Jak co roku „Dzień Przedsiębiorczości” jest organizowany w Polsce przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

Jego ideą jest:

  • włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi;
  • stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.
"Dzień przedsiębiorczości" jest szansą na lepsze przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wejścia na rynek pracy. Każdy uczeń biorący udział w konkursie kształtuje w sobie cechy: dzielność, improwizacja, umiejętność poruszania się w obszarze spraw gospodarczych, również uzyskuje odbycia kilku godzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy. Zweryfikowanie swoich wyobrażeń o swoim wymarzonym zawodzie. Zazwyczaj można uzyskać doświadczenie pomiędzy wykształceniem, a organizacją i zarządzeniem firm. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału tym oto konkursie. Nic do stracenia wiele do zyskania!
 link do strony konkursu : http://www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl/

Nasze opinie o udziale w projekcie  

Dnia 22.03.2012 roku, odbył się Narodowy Dzień Przedsiębiorczości. My, jako uczennice klasy 1 technikum, czynnie brałyśmy udział w tym dniu, spędzając ten dzień w firmie Usługowo - Handlowej o nazwie "FIRANEX", której przedstawicielem jest pani Małgorzata Maślerz. Zakład znajduje się w Nowej Rudzie. Dzięki godności pracowników w chwili tej firmy, znajdującej się w centrum miasta, mogłyśmy zapoznać się, z czynnościami służbowymi, na stanowiskach takich jak : ( kasjer, krawiec) firma ta czynna jest w godzinach  od 9.00-17.00. W tym czasie uczestniczyłyśmy w pracy. Dzięki temu mogłyśmy dostrzec podstawowe czynności wykonywane każdego dnia w zakładzie, a mianowicie : obsługą konsumenta, przyjmowanie zleceń, odbieranie towaru do poprawek krawieckich, obsługa maszyn znajdujących się w tym zakładzie oraz obsługa kas fiskalnych  i również możliwość podsumowania w formie podliczeń zarobku dziennego. Dzień spędzony minął w bardzo miłej atmosferze, warunki pracy były bardzo dobre, lokal estetyczny, wyposażony w nowoczesny sprzęt oraz masę towarów.Zapoznałyśmy  się na czym polega praca krawca oraz jak należy obsługiwać klientów, za równo podczas obsługi, a także pomocy i doradztwa krawieckiego. Nie jest to łatwa praca, ale według nas sprawdza się ogromną satysfakcją. Dzięki spędzeniu tego dnia zyskałyśmy lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy i karierę zawodową, weryfikację wyboru kierunku dalszego kształcenia i planowania kariery zawodowej. Jesteśmy bardzo zadowolona z przebiegu Dnia Przedsiębiorczości i myślimy, że organizowanie tej akcji w przyszłości byłoby skuteczne. Uważamy, że nasi młodsi koledzy powinni także dostać okazję  do podjęcia na jeden dzień swojej wymarzonej pracy i odkryć przynajmniej jej tajniki.
K.Tereszkiewicz, A Maślerz

Dzień Przedsiębiorczości spędziłem w Centrum Kultury, Gminy Nowa Ruda, na stanowisku "Technik do organizacji imprez i promocji". Odbyłem tam 4,5 godzinną praktykę podczas której pomagałem przy organizacji imprezy "Wystawa stołów Wielkanocnych". Jest to bardzo interesujący oraz odpowiedzialny zawód.W przyszłości chciałbym pracować na podobnym stanowisku pracy.
P. Gołyźniak

Dzień Przedsiębiorczości spędziłam w sklepie Auto Części na stanowisku sprzedawca. Odbyłam tam 5 godzinną praktykę podczas której, sprawdzałam w danych zapisanych w komputerze, czy dany towar znajduje się w sklepie, obserwowałam jak przebiega obsługa klienta. Dzień Przedsiębiorczości podobał mi się bardzo, zdobyłam wiele przydatnych doświadczeń: odpowiedzialność, łatwość nawiązywania kontaktów.
M. Huzar