panorama szkoły
NST Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 16 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9087579

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w ZSP Drukuj E-mail
Piękny poranek przywitał ostatni dzień roku szkolnego 2011/2012. O godzinie 9 krótkim programem artystycznym rozpoczął się apel, na którym zgromadzili się członkowie społeczności naszej szkoły.
Prowadząca apel Dominika Byczkowska przywitała Dyrekcję ZSP, nauczycieli, rodziców oraz koleżanki i kolegów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na odebranie świadectw :)

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w ZSP  Uroczystość zakończenia roku szkolnego w ZSP  Uroczystość zakończenia roku szkolnego w ZSP

    Występujący w tej części programu Jasia Wilk, Sylwia Bagińska i Damian Smusz (wszyscy z klasy III cT) przedstawili różne typy uczniowskie, które spotkać można w szkole: marzycieli, kujonów, bohaterów, znudzonych :) Poniższy wiersz zakończył część artystyczną:
Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek
Już są wakacje, lekcje skończone.
Więc do widzenia, kochana szkoło,
Będzie cię słonko grzało promieniem
A stary kasztan osłoni cieniem.
Wrócimy zdrowi i opaleni,
By znów do pracy stanąć w jesieni.

    Część oficjalną poprzedziło wprowadzenie sztandaru szkoły (poczet sztandarowy w nowym tymczasowym składzie: Sandra Dolska, Malwina Wojtowicz i Paweł Łuciów) i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie Dominika oddała głos Dyrektorowi Szkoły mgr inż. Bogdanowi Kosteckiemu, który po przemówieniu przystąpił do wręczania dyplomów i nagród książkowych uczniom wyróżnionym świadectwem „z paskiem”. Była to spora grupa najlepszych uczniów (aczkolwiek nie jest to pełna lista, ponieważ dwie klasy będą miały klasyfikację po praktyce zawodowej):
 • Karolina Czyż, kl. III c T, średnia 5,75 (laureatka wielu stypendiów, m.in. Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Starosty Kłodzkiego, Stypendium im. Grzegorza Ciechowskiego, Stypendium SIMP…)
 • Patrycja Pogorzelec, kl. III a T, średnia 5,25
 • Bartosz Makiej, kl. I b T, średnia 4,94
 • Janina Wilk, kl. III c T, średnia 4,8
 • Krzysztof Kurzawa, kl. I a T, średnia 4,8
 • Sandra Dolska, kl. III c T, średnia 4,75

Analiza wyników nauczania wykazała jeszcze większą grupę uczniów naszej szkoły, którzy ukończyli ten rok szkolny ze średnimi powyżej 4,0. Serdecznie gratulujemy wysokich wyników w nauce!!!
     Pan Dyrektor wręczył także nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli znaczne wyniki w dziedzinie sportu, a byli to: Kinga Trusz kl. I b T oraz Rafał Lokś z kl. 1 c T, zajęli oni (w kolejności) II i I miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. Następnie dyplomy uczestnictwa w turniejach: pierwszej pomocy medycznej i wiedzy pożarniczej otrzymali: Damian Gumulak, Piotr Szczotka, Piotr Lenda, Kamil Głowacki oraz Paweł Reszka (tegoroczny maturzysta), Elżbieta Dąbrowska i Sylwia Dąbrowska.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym!
     Jasia i Damian w imieniu Samorządu Uczniowskiego ZSP wręczyli kwiaty Panu Dyrektorowi mgr inż. Bogdanowi Kosteckiemu oraz Pani Dyrektor mgr Brygidzie Gąsior. Zanim wyprowadzenie sztandaru szkoły zakończyło apel, Dominika złożyła następujące życzenia:
„Dobrego wypoczynku, odprężenia psychicznego oraz wielu bogatych przeżyć w okresie wakacji Dyrekcji szkoły, Gronu pedagogicznemu, Administracji szkoły, koleżankom i kolegom życzą przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie.”
Do zobaczenia 1 września 2012 r.!
    Tego samego dnia świadectwa maturalne odbierali uczniowie klas najstarszych, dla których rok szkolny zakończył się 25 kwietnia. Wśród nich mamy również sporą grupę wyróżnioną świadectwami „z paskiem”. Przypomnijmy tych najlepszych:
 • Marcelina Traczyk, kl. IV cT, średnia 5,38
 • Patrycja Pieniążek, kl. IV Et, średnia 5,30
 • Tomasz Matuszyk, kl. IV cT, średnia 5,28
 • Ewelina Kuśnierz, kl. IV Et, średnia 5,11
 • Paweł Reszka, kl. IV cT, średnia 5,07
 • Karolina Dominas, kl. IV cT, średnia 5,03
 • Grażyna Gregorczuk, kl. IV eT, średnia 5,0
 • Monika Stroczyńska, kl. IV bT, średnia 4,83
 • Paulina Wysocka, kl. IV dT, średnia 4,8
 • Piotr Jabłoński, kl. IV cT, średnia 4,77
 • Kornelia Manikowska, kl. IV bT, średnia 4,75
Naszym maturzystom gratulujemy takich wyników i życzymy wszystkiego najlepszego w nowym dorosłym życiu!
Opiekun SU, Małgorzata Bąk
Nowości
Popularne