panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Biblioteka arrow Aktualnoci arrow RAZEM / PRZECIWKO SOBIE? Rok 1968 w Czechosowacji i Polsce.
RAZEM / PRZECIWKO SOBIE? Rok 1968 w Czechosowacji i Polsce. Drukuj E-mail
W pitek 28 wrzenia 2012 r. w bibliotece Zespou Szkó Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie odbyo si otwarcie wystawy powstaej  w ramach projektu „Z peryferii do wolnej Europy albo zmiany czeskiego i polskiego stosunku do Rosji w ramach historii wspóczesnej” RAZEM / PRZECIWKO SOBIE? Rok 1968 w Czechosowacji i Polsce.

RAZEM / PRZECIWKO SOBIE? Rok 1968 w Czechosowacji i Polsce.  RAZEM / PRZECIWKO SOBIE? Rok 1968 w Czechosowacji i Polsce.  RAZEM / PRZECIWKO SOBIE? Rok 1968 w Czechosowacji i Polsce.

W otwarciu wystawy wzili udzia Julian Golak – radny Sejmiku Województwa Dolnolskiego, mgr in. Bogdan Kostecki – dyrektor szkoy, mgr Brygida Gsior – wicedyrektor, nauczyciele oraz uczniowie klas trzecich i czwartych.

Wystaw stworzyo  czeskie Stowarzyszenie  PANT we wspópracy z Instytutem Pamici Narodowej oraz Czeskim Centrum w Warszawie. Zawiera ona 10 paneli powiconych dramatycznym wydarzeniom roku 1968 w Czechosowacji i Polsce.

Wystawa stawia sobie za cel przybliy uczniom wydarzenia historyczne opowiadajc o nich w przystpny i atrakcyjny sposób za porednictwem róde historycznych. Materiaem uzupeniajcym s przygotowane dla uczniów arkusze z pytaniami i zadaniami dotyczcymi tekstów, zdj oraz anegdot publikowanych na poszczególnych panelach.
 
Beata Skibiska