panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wolontariat arrow Wolontariusze - dajc gwiazdk z nieba psiakom
Wolontariusze - dajc gwiazdk z nieba psiakom Drukuj E-mail
15 listopada, dwunastu wolontariuszy wraz z Pani mgr in. Mart Augustynowsk-Klincewicz oraz modszymi kolegami ze Szkoy Podstawowej numer 3 w Nowej Rudzie udali  si do Fundacji „Pod psi gwiazd”, mieszczcej si w Polanicy Zdroju. Waciciele przytuliska byli bardzo mile zaskoczeni iloci darów jak udao nam si zebra byy to midzy innymi: koce, karmy dla psów oraz kotów, zabawki, smycze, obroe, przysmaki itp.

Wolontariusze - dajc gwiazdk z nieba psiakom  Wolontariusze - dajc gwiazdk z nieba psiakom  Wolontariusze - dajc gwiazdk z nieba psiakom

Fundacja ma charakter „kameralny” oznacza to, e jest nastawiona na mniejsz ilo zwierzt do przyjcia. Dziki temu potrzebujce psiaki czuj si bezpieczniej, maj moliwo nawizania bliszej wizi z opiekunami, a take yj w lepszych warunkach. Przytulisko jest jednym z nowszych na naszym terenie, istnieje dopiero od dwóch lat. Jestemy bardzo zadowoleni z wyjazdu oraz z ciepego przyjcia nas przez wacicieli. Po wyprowadzeniu psów na spacer przez wolontariuszy oraz pomocy przy pielgnacji zwierzt zostalimy zaproszeni na ognisko, przy którym moglimy si rozgrza i upiec kiebaski i zje pyszn drodówk. Cho by to nasz pierwszy raz w fundacji, wiemy ju na pewno, e nie by ostatni. Rado wolontariuszy jest jeszcze wiksza, poniewa moglimy pomóc psom z naszego terenu gdy do przytuliska trafiaj bezdomne zwierzta z Nowej Rudy, a take Kodzka oraz Polanicy Zdroju.

opracowaa: Natalia Dbrowna
zdjcia: Marta Owczynikow