panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

19 dni 8 godzin 4 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Pozostałe projekty arrow OTWARTA FIRMA W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
OTWARTA FIRMA W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Drukuj E-mail
Dnia 14.11.2012 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie z Panem Leszkiem Kopcio z kawiarni "Biała Lokomotywa" w ramach projektu OTWARTA FIRMA. Projekt realizowany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem przedsiębiorców. Dla szkół ponadgimnazjalnych proponowane są spotkania uczniów z przedstawicielami firmy, odbywające się na terenie szkoły. Spotkania z konsultantami są dla młodych ludzi okazją do pogłębienia wiedzy, wyjaśnienia wątpliwości, zadawania pytań czy przedyskutowania problemów, z którymi spotykają się podczas tradycyjnych lekcji.

OTWARTA FIRMA W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCIOTWARTA FIRMA W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Pan Leszek opowiedział nam o swojej ciekawej pracy, którą wykonuję z wielką pasją i o tym, jak rozwinął swoje przedsiębiorstwo od 2001 roku.
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że kawa jest  drugim produktem globalnym, który daje największe zyski na świecie. Kawa jest największym biznesem – można na niej zarobić miliony dolarów. Mocna kawa jest najpopularniejsza na naszym regionie ze względu na to, że Nowa Ruda była miastem górniczym. Uczniowie słuchali naszego gościa z wielkim zainteresowaniem. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Jak co roku został zorganizowany w naszej szkole przy udziale p. Marty Augustynowskiej-Klincewicz - koordynatora projektu. Dzięki takim działaniom szkoła otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Ku zadowoleniu wszystkich uczestników zajęć gość zaproponował cykl warsztatów, na których poznamy już wkrótce tajniki przygotowania kawy na mistrzowskim poziomie i profesjonalnym sprzęcie.

Organizując spotkanie w ramach projektu:
  • młodzież ma bezpośredni kontakt ze środowiskiem biznesu,
  • uczniowie są przygotowani do aktywnego i świadomego uczestniczenia w życiu gospodarczym,
  • uczniowie mają możliwość poznania specyfiki lokalnego rynku pracy,
  • mają przybliżone podstawowe zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej,
  • mają zapewnioną pomoc w rozwijaniu przedsiębiorczego zachowania w miejscu zamieszkania.
Dzięki projektowi „OTWARTA FIRMA – Biznes przy tablicy” uczniowie mają możliwość zapoznania się z procesami gospodarczymi zachodzącymi w rzeczywistości.
Autorki: Natalia Cybulska, Jolanta Teśluk