panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Zabytki Techniki w Grach Sowich
Zabytki Techniki w Grach Sowich Drukuj E-mail
Dnia 23.11.2012 r. w naszej szkole odby si wykad profesora Stanisawa Januszewskiego. Temat spotkania dotyczy Dziedzictwa Techniki w Górach Sowich. Szanowny go zaprezentowa nam ciekawe obiekty przemysowe, zapoznajc nas z histori  ich powstania oraz z pracami nad ich renowacj. Szczególn uwag profesor zwróci na:  
przdzalni „Bielbaw” w Bielawie, elektrowni ciepln  „Ludwikowo” w Ludwikowicach Kodzkich, Praalni upku Ogniotrwaego w  Nowej Rudzie oraz na kopalni Magnezytu, dworzec kolejowy i browar znajdujce si w Sobótce. Warto zainteresowa si zabytkami techniki na naszym terenie, bo przecie ich histori tworzyli nasi dziadkowie, rodzice.

Zabytki Techniki w Grach Sowich  Zabytki Techniki w Grach Sowich  Zabytki Techniki w Grach Sowich
Wykad wzbudzi zainteresowanie wród duego grona uczniów. Profesor ponadto zachci modzie do aktywnego uczestniczenia w wolontariacie, który prowadzi on sam wraz z grup studentów.

Ucz. kl1b T Malwina Dunaj i Marlena Pokorowska