panorama szkoły
NST Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

19 dni 8 godzin 44 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Pozostałe projekty arrow Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR
Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR Drukuj E-mail
W listopadzie odbyło się spotkanie warsztatowe z naszym konsultantem z branży jubilerskiej Panem Jerzym Sobolewskim- właścicielem zakładu złotniczego, który prowadzi działalność od lat osiemdziesiątych w Nowej Rudzie. Podczas tego spotkania Pan Sobolewski przekazał nam cenne wskazówki i niezbędne informacje do poszerzenia i doskonalenia naszych umiejętności manualnych. Konsultant udzielił nam również rady jak wyeksponować gotowy produkt, aby zwrócić uwagę klienta. W grudniu odbyły się także warsztaty z Panią Małgorzatą Grzybowską, która od wielu lat sama rozwija swoją pasję i umiejętności własnoręcznie robionej biżuterii. Dzięki Pani Grzybowskiej dowiedziałyśmy się jak różnorodne są materiały i  techniki produkowania kolczyków, bransoletek itp.

Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR  Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR  Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR

Działalność naszego przedsiębiorstwa to dla nas spore wyzwanie, ponieważ robimy to po raz pierwszy, ale odnosimy jak na razie  same sukcesy! Sprzedaż naszej biżuterii odbywa się cyklicznie na terenie szkoły- urozmaiceniem są również przepyszne słodkie wypieki przygotowane przez wspólników MM, które rozchodzą się w tempie błyskawicznym. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie miałyśmy sponsora, więc aby rozpocząć działalność każda z nas musiała zainwestować własny kapitał. Na dzień dzisiejszy jesteśmy bardzo zadowolone z naszych działań, planujemy już w wkrótce rozszerzenie działalności.
 Dlaczego warto poświęcić wolny czas na rozwijanie własnych zainteresowań? Co daje nam, uczennicom ZSP udział w tym projekcie? Jest to przede wszystkim:
 • przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy,
 • pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia,
 • efektywne kształtowanie postawy przedsiębiorczości i naukę przez działanie,
 • zwiększenie zainteresowania uczniów kontynuacją kształcenia w kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki.
Jesteśmy przekonane, że odniesiemy sukces a nasze produkty przyniosą satysfakcję klientom. Dzięki pracy zespołowej uczymy się  również  jak efektywnie pracować w grupie, ponosić ryzyko oraz odnosić sukcesy- poprzez te działania lepiej się poznajemy. Opiekunem merytorycznym - jednocześnie naszym nauczycielem jest Pani Marta Augustynowska-Klincewicz, która współpracuje z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości od wielu lat i tym samym zmotywowała nas to podjęcia się tego przedsięwzięcia.
 A oto nasz skład - wspólnicy  Miniprzedsiębiorstwa MIXeNeR
 1. Małgorzata Dąbrowska kl II b -dyrektor naczelny
 2. Alina Dąbrowska kl II b- dyrektor od spraw marketingu
 3. Elżbieta Dąbrowska kl IV b- dyrektor od spraw marketingu
 4. Angelika Dragan kl II b - dyrektor od spraw finansów
 5. Agnieszka Kamińska kl II b - dyrektor od spraw organizacyjnych
 6. Sandra Kozińska kl II b - dyrektor od spraw produkcji
 7. Natalia Bas kl II b - dyrektor od spraw produkcji
 8. Kamila Naranowicz kl II b - dyrektor od spraw organizacyjnych
 9. Monika Jóźwiak kl IV b- dyrektor od spraw finansów
 10. Alicja Stygar kl IV b - dyrektor od spraw produkcji

Miniprzedsiębiorstwo w Szkole MiXeNeR

Autorki tekstu: Małgorzata Dąbrowska, Sandra Kozińska, Agnieszka Kamińska.
Opiekun :Marta Augustynowska-Klincewicz