panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Modzie z Zespou Szk Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie na targach CEBIT.
Modzie z Zespou Szk Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie na targach CEBIT. Drukuj E-mail
     Grupa 15 uczniów z klas informatycznych Zespou Szkó Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie odwiedzia, w dniu 09 marca najwiksze targi informatyczne w Europie - CEBIT 2013. Tegoroczna edycja targów miaa dla Polski szczególne znaczenie, gdy kraj nasz zosta uznany za oficjalnego partnera targów CEBIT 2013. Polski rynek teleinformatyczny jest uznawany za drugi co do wielkoci w tej czci Europy, za jego warto szacowana jest na 11,5 mld euro. Nic wic dziwnego, e bylimy bardzo licznie reprezentowani wród wystawców. Szacuje si e na targach w Hannoverze wystawiao si ponad 200 wystawców z Polski. Zwiedzajc kilkanacie ogromnych pawilonów wystawowych, w kadym z nich mona byo si natkn na wiele polskich akcentów. Nie bez znaczenia by te fakt, e ceremonii otwarcia targów obok Kanclerz Niemiec Angeli Merkel uczestniczy Premier Polski Donald Tusk.


Autor filmu: Patryk Sotys ucze klasy 3a technikum informatycznego

     Wystawcy na targach CEBIT prezentowali si w czterech platformach:  profesjonalnej, sektora publicznego, innowacyjnej oraz konsumenckiej. Najczciej przewijajce si na targach tematy to wykorzystanie technologii „cloud computing” do realizacji idei „shareconomy” czyli wykorzystanie systemów pracy w chmurze do udostpnienia w czasie rzeczywistym zasobów intelektualnych i treci. Obok powanych profesjonalnych konferencji naukowych i prezentacji najnowszych osigni obejmujcych software i hardware zwiedzajcy mogli uczestniczy w wielu imprezach towarzyszcych. Na targach odbywa si midzy innymi turniej Intel Extreme Masters, w którym uczestniczyy reprezentacje narodowe w znanych grach komputerowych takich jak League of Legends, Starcraft 2 czy te World of Tanks.
      Modzie odwiedzajc targowe stoiska miaa nie tylko okazj zapozna si z najnowsza technologi i trendami rozwojowymi w brany informatycznej, ale równie poczu niepowtarzaln atmosfer panujc na tej imprezie. Dla wielu z uczniów targi w Hannoverze byy pierwsza impreza tego typu w jakiej uczestniczyli. Dla wielu z nich, targi te mog stanowi istotny bodziec do indywidualnego rozwoju zawodowego.

CEBIT 2013  CEBIT 2013  CEBIT 2013
  Bogdan Kostecki