panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji
Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji Drukuj E-mail
     W kwietniu tego roku, uczniowie klas 2b i 3b technikum hotelarskiego Zespou Szkó Ponadgimnazjlanych w Nowej Rudzie wyjechali na 12 dniow praktyk zawodow  na Lazurowe Wybrzee Francji.
     Wyjazd zosta zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja Ksztacenia Zawodowego na Dolnym lsku”.
     Mieszkalimy w kilkuosobowych domkach na Kempingu Prairies de la Mer nad samym morzem.
     Szczegóowo poznalimy zasady funkcjonowania kempingu, jako przykadowego obiektu hotelarskiego – zajrzelimy we wszystkie jego zakamarki. Pomagalimy w przygotowaniu obiektu do rozpoczcia sezonu i przyjcia goci, mielimy okazj przyjrze si i samodzielnie spróbowa przygotowa róne potrawy charakterystyczne dla kuchni francuskiej, bazujce gównie na owocach morza. Bylimy w nowoczesnym, bardzo drogim 5* Hotelu de Paris w Saint Tropez. Dao nam to moliwo porównania funkcjonowania najlepszych hoteli polskich i francuskich.

Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji  Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji  Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji
 
    Oprócz pracy mielimy te czas dla siebie. Korzystalimy z uroków morza i play, spacerowalimy po „Maej Wenecji” jak jest Port Grimaud, podziwialimy pikno Lazurowego Wybrzea jedc na wycieczki. Odwiedzilimy m.in. Cannes z zatoczonym Paacem Festiwalowym (szkoda, e nie by to czas wrczania Oskarów), przejechalimy obok Promenady Anglików i przez Bulwar Lecha Wasy w Nicei, bylimy w Monaco (trafilimy akurat na zmian warty pod paacem ksicia Alberta II), podziwialimy przeliczne ogrody, a take jedn z dzielnic - Monte Carlo. Przejechalimy niewielki etap toru Formuy 1, nie omieszkalimy take zajrze w okolice najsynniejszego kasyna. W najdroszym chyba kurorcie poudnia Francji - Saint Tropez przespacerowalimy si wybrzeem syncym z piknych jachtów, a w najbardziej ukwieconym miasteczku Grimoud wspilimy si na ruiny zamku Grimaldich.
      Pobyt we Francji min nam wyjtkowo szybko. Pomijajc prace na kempingu, sta nasz bdziemy wspomina, jako super zabaw i wyjtkow przygod na Lazurowym Wybrzeu.
      Modzie bardzo chtnie korzysta z tego typu wyjazdów poniewa s one bezpatne, mona lepiej pozna zawód a przy okazji zwiedzi ciekawe miejsca w Europie.