panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

61 dni 6 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Biblioteka arrow Aktualnoci arrow KONSTYTUCJA 3 MAJA
KONSTYTUCJA 3 MAJA Drukuj E-mail
     W bibliotece szkolnej przygotowano wystaw z okazji „222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja”.
     Mimo rozbiorów, pami o drugiej w dziejach wiata spisanej konstytucji narodowej przez kolejne pokolenia pomagaa podtrzymywa polskie denia do niepodlegoci i stworzenia sprawiedliwego spoeczestwa. W Polsce uznaje si j za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i owiecone w polskiej historii i kulturze. Od czasu odzyskania niepodlegoci w 1918 roku, wito Konstytucji 3 maja byo obchodzone jako najwaniejsze wito pastwowe.

KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA

    Przed uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, termin konstytucja suy na okrelenie wszelkich ustaw uchwalonych na Sejmie. Dopiero po 3 maja 1791 pojcie konstytucja nabrao swojego nowoczesnego znaczenia, okrelajc podstawowy akt prawny, ustaw zasadnicz.