panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej z wizyt na 9 Nyskim Festiwalu Nauki
Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej z wizyt na 9 Nyskim Festiwalu Nauki Drukuj E-mail
     12 wrzenia 2013 ju po raz dziewity odby si Nyski Festiwal Nauki. NFN jest przedsiwziciem o charakterze popularno-naukowym. Festiwal jest imprez cykliczn, organizowan we wrzeniu w czasie ogoszonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyszego Ogólnopolskiego Dnia Nauki. Nyski Festiwal Nauki jest skierowany w szczególnoci do ludzi modych, którzy w niedugim czasie stan przed wyborem dotyczcym kierunku dalszego ksztacenia. Uczestnictwo w nim ma na celu zachcenie ich do kontynuowania nauki na poziomie szkó wyszych.

Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej z wizyt na 9 Nyskim Festiwalu Nauki   Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej z wizyt na 9 Nyskim Festiwalu Nauki   Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej z wizyt na 9 Nyskim Festiwalu Nauki
Impreza miaa miejsce w budynkach Pastwowej Wyszej Szkoy Zawodowej w Nysie, z któr Noworudzka Szkoa Techniczna ma podpisan umow patronack. W zwizku z tym w czasie NFN nie mogo zabrakn naszych przedstawicieli. Grupa 25 uczniów klas maturalnych wraz z opiekunami odwiedzia stoiska znajdujce si w instytucie kosmetologii. W czasie zwiedzania mona byo m.in.: zasign opinii na temat swojej cery, zbada skad ciaa metod bioimpedancji czy choby nauczy si podstaw masau klasycznego. Pokazy i wykady cieszyy si bardzo duym zainteresowaniem gównie ze strony dziewczt ale i chopcy znaleli co dla siebie, bo mona byo dowiedzie si jak bezpiecznie korzysta z Internetu, czy te skonfigurowa serwer do pracy w sieci komputerowej. Na koniec imprezy kady z jej uczestników otrzyma okolicznociow pamitk.
     Podsumowujc: NFN to bardzo ciekawa propozycja dla maturzystów i nie tylko. Z roku na rok festiwal cieszy si coraz wikszym zainteresowaniem, co póniej przekada si na liczb studentów PWSZ w Nysie. Ogrom przedsiwzicia pokazuje, e organizatorzy dokadaj wszelkich stara, aby kady znalaz dla siebie co interesujcego. Jeszcze tylko 12 miesicy i z pewnoci pojawimy si po raz kolejny – tym razem w czasie 10  jubileuszowej edycji NFN. Ciekawe czym zaskocz nas organizatorzy?!

Ba@sil